Skuteczne odbojnice przemysłowe

Magazyny i hale produkcyjne są szczególnymi miejscami pracy, gdzie występuje duże ryzyko strat, wynikających z nieuwagi, lub braku umiejętności pracowników. Żeby się uchronić przed nimi, lub je ograniczyć, warto zastosować odpowiednie odbojnice. 

Jakie są popularne rodzaje odbojnic? 

odbojnice przemysłoweMożemy spotkać różne rodzaje magazynów, po których pracownicy poruszają się specjalnymi maszynami, wózkami, lub mają zwykłe wózki do pchania. W takich miejscach niezbędne są odbojnice przemysłowe, ponieważ znacznie zmniejszają koszty napraw i szkód powstałych w wyniku błędu ludzkiego. Przemieszczanie się po magazynie wózkiem nie jest prostym zadaniem dla niedoświadczonego pracownika, dlatego konieczne są odpowiednie odbojnice, które osłonią newralgiczne miejsca. Najczęściej stosowane są odbojnice liniowe, które świetnie się nadają do wyznaczania drogi dla pracowników i pojazdów. Szerokie zastosowanie mają odbojnice narożne, ponieważ mogą osłaniać elewację, regały, czy maszyny stojące blisko szlaku komunikacyjnego. Odbojnice znajdziemy także na parkingach, ponieważ skutecznie wyznaczają miejsca dla samochodów i są dobrze widoczne. Do tego celu najczęściej są wykorzystywane odbojnice słupowe, lub klasyczne techniczne. Większość odbojnic przytwierdza się do podłogi specjalnymi kotwami, ale znajdziemy także modele wiszące, które zabezpieczają magazyn przed wjazdem zbyt wysokich pojazdów mogących uszkodzić dach. Odbojnice są wykonane najczęściej z metalu, aluminium, plastiku, lub nawet gumy. 

Chcąc obniżyć koszty koszty utrzymania magazynu, warto zainwestować w odbojnice, bo ich zainstalowanie znacznie zmniejsza koszty napraw. Najtańsze odbojnice kosztują około sto pięćdziesiąt złotych, więc nie są to wysokie koszty w porównaniu z naprawami elewacji.

Scroll to Top