Specyfika diety wegańskiej

Odpowiednio zbilansowana dieta to klucz do dobrego samopoczucia i sprawnego funkcjonowania organizmu. Każdy z nas ma inne przyzwyczajenia żywieniowe, uwarunkowane m.in. trybem życia, nietolerancją na różne produkty oraz nawykami nabytymi w codziennym środowisku. Zawsze jednak warto przyjrzeć się bliżej tym nawykom i wprowadzić korzystne zmiany do diety.

Korzyści ze stosowania białka wegańskiego

białko wegańskiePrzejście na dietę wegańską wymaga dostarczenia do organizmu białka łatwo przyswajalnego i dobrej jakości. W sklepach ze zdrową żywnością i suplementacją znajdziemy takie produkty bez problemu. Dostępne są rozmaite wartościowe mieszanki białkowe, zawierające w swoim składzie odżywcze białko konopi jadalnej, białko ryżu brązowego i białko grochu. Dodatkowo, takie preparaty urozmaicane są też innymi składnikami o wysokich walorach odżywczych – może być to np. kakao z wysoką zawartością magnezu i żelaza. Do takich preparatów białkowych dodawana jest także stewia – naturalny słodzik roślinny, który nie zawiera kalorii oraz nie podnosi poziomu glukozy. Dużą zaletą kompletnych suplementów białkowych jest zawartość wszystkich potrzebnych aminokwasów. Białko wegańskie nie zawiera żadnych alergenów, ma przyjemny smak i kremową konsystencję. Może być dodawane do różnych posiłków oraz do odżywczych koktajli. Sproszkowane białko wegańskie dostępne jest także w wersjach smakowych – np. z dodatkiem naturalnej wanilii. Pełnowartościowe białko poszukiwane jest często przez sportowców oraz osoby prowadzące aktywny tryb życia. Rewelacyjnie sprawdza się po treningu i większym wysiłku, polecane jest też w celach regeneracyjnych. Suplementy białkowe wzbogacane są też często wyciągiem z kurkumy oraz enzymami trawiennymi. Kurkuma pełni ważną rolę w redukowaniu stresu oksydacyjnego, a enzymy trawienne ułatwiają lepsze wchłanianie i przyswajanie substancji odżywczych.

Najwyższej jakości białka wegańskie pochodzą z certyfikowanych upraw ekologicznych. Warto wybierać takie preparaty, których skład opiera się wyłącznie na naturalnych składnikach. Po pewnym czasie suplementacji, każdy z pewnością zauważy pozytywne efekty stosowania pełnowartościowego białka wegańskiego. Białko roślinne jest świetną propozycją uzupełnienia codziennej diety nie tylko dla wegan.

Scroll to Top