Staranne czyszczenie kanałów wentylacyjnych

Aby praca wykonywana w pomieszczeniach firmowych była wykonywana w bezpiecznych warunkach, konieczne jest wykonywanie regularnego czyszczenia przewodów wentylacyjnych. Na rynku pojawia się rosnąca liczba firm, które świadczą tego rodzaju usługi. Warto zapoznać się z trzema najbardziej popularnymi rodzajami skutecznego czyszczenia wentylacji w budynkach, aby wybrać najbardziej odpowiednią.

Dobieramy odpowiednie czyszczenie kanałów wentylacyjnych

czyszczenie kanałów wentylacyjnych warszawaObecnie jedną z najbardziej popularnych oraz skutecznych metod czyszczenia przewodów wentylacyjnych jest metoda szczotkowania mechanicznego. Proces ten jest wykonywany przy pomocy specjalistycznych urządzeń, specjalnych napędów z giętkimi wałkami zakończonymi różnego typu szczotkami. Są one dobierane pod względem kształtu oraz rozmiaru do czyszczonych kanałów wentylacyjnych. Jeżeli interesuje nas czyszczenie kanałów wentylacyjnych warszawa jest odpowiednim miejscem do korzystania z takiej usługi. Kolejną metodą jest metoda czyszczenia wentylacji na sucho, która również jest skuteczną metodą. Jej główną wadą jest fakt, iż niezbędny jest w takim wypadku dostęp do każdego przewodu wentylacyjnego, co często jest niemożliwe. Jest to efektywna forma czyszczenia zwłaszcza w przypadku kanałów o bardzo dużej średnicy i wymaga ona wykonania dużej klapy rewizyjnej umożliwiającej wejście do takiego kanału wentylacyjnego. Kolejną metodą jest czyszczenie oraz dezynfekcja przewodów wentylacyjnych na mokro. Metoda ta jest stosowana w przypadku mocno zabrudzonych przewodów wentylacyjnych, na przykład w formie zanieczyszczeń przemysłowych czy tłuszczowych. Takie formy zanieczyszczeń są odporne na szczotkowanie mechaniczne albo na czyszczenie przy zastosowaniu sprężonego powietrza. Jedynymi skutecznymi sposobami usuwania zanieczyszczeń w takim wypadku jest używanie albo wody albo pary wprowadzanej do przewodu pod wysokim ciśnieniem.

Reasumując, jeżeli zależy nam na tym, aby przewody wentylacyjne zostały odpowiednio wyczyszczone, konieczne będzie zatrudnienie profesjonalnej firmy zajmującej się usługami tego rodzaju. W takich wypadkach doświadczeni pracownicy będą w stanie ocenić, jaka forma czyszczenia będzie najskuteczniejsza i ją zastosują, a także wykonają usługę z należytą starannością.

Scroll to Top