Systemy zabezpieczeń przeciwpożarowych

Istnieją różne sposoby zabezpieczania się przed wybuchem pożaru. Od wyboru materiałów konstrukcyjnych, które nie łatwo da się spalić, poprzez montaż odpowiednich systemów ochrony przeciwpożarowej po prowadzenie szkoleń wśród personelu obiektu użyteczności publicznej lub zakładu pracy. Każde rozwiązanie, które przyczyni się do poprawy naszego bezpieczeństwa przeciwpożarowego jest dobrym rozwiązaniem, na które warto się zdecydować.

Dobry wybór to wysokojakościowe stalowe kraty rolowane

wysokojakościowa krata rolowana stalowaObowiązek  zadbania o należytą ochronę przeciwpożarową w miejscach publicznych i zakładach pracy określa ustawa o ochronie przeciwpożarowej i wynikające z niej przepisy. Obowiązek ten spoczywa na właścicielu, zarządcy lub użytkowniku obiektu. Idealnym rozwiązaniem wydaje się montaż odpowiednich systemów ochrony przeciwpożarowej, takich jak wysokojakościowa krata rolowana stalowa wyposażona w kurtynę przeciwpożarową. Jest to system, który idealnie sprawdza się nie tylko podczas zabezpieczania powierzchni sklepu czy lokalu przed włamaniem i osobami niepożądanymi ale także odcina płonącą część budynku od reszty. Jednocześnie nie stwarza to zagrożenia w postaci uwięzienia w środku ludzi, mogą oni bezpiecznie wydostać się na zewnątrz, gdzie będą chronieni przed płomieniami. Taki system będzie idealnie współdziałał z systemem wykrywania dymu oraz natryskami przeciwpożarowymi, które powinny szybko ugasić pożar. Jeśli jednak nie mamy takich systemów, same ognioodporne kurtyny zahamują rozprzestrzenianie się pożaru do czasu przybycia odpowiednich służb ratunkowych. Dzięki temu możemy ochronić życie i zdrowie wielu ludzi, a także mienie, często o znacznej wartości, przed zniszczeniem. Jest to niezwykle ważne, również ze względów prawnych, ponieważ jeśli po pożarze rzeczoznawca stwierdzi, że naraziliśmy kogoś na niebezpieczeństwo, będziemy musieli ponieść za to odpowiedzialność. Pamiętajmy, że chodzi o zdrowie i życie ludzi.

Wybór odpowiednich systemów zabezpieczeń przeciwpożarowych jest bardzo ważny. Każdy liczy, że akurat jego obiektu, sklepu czy firmy nie dotknie takie nieszczęście jak pożar ale prawda jest taka, że dotyczy to nas wszystkich w równym stopniu. Dlatego warto dobrze przemyśleć tę kwestię i zainwestować w dobre, sprawdzone systemy, które w przyszłości mogą okazać się niezbędne dla ratowania czyjegoś zdrowia i życia. Być może nawet uratują nas samych.

Scroll to Top