Terapia – ratunek dla związku

W wielu związkach po jakimś czasie przychodzi kryzys. Jedne pary sobie z nim radzą, inne natomiast postanawiają się wówczas rozstać. Jeszcze inne natomiast szukają ratunku dla swojego związku, między innymi zapisując się na różnego rodzaju terapie.

Jak wyglądają terapie?

terapia dla par poznańTerapia dla par, jest zdecydowanie bardzo dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji. By jednak na nią pójść, chcieć muszą obie strony. Bardzo często jest tak, iż to kobieta wychodzi z taką inicjatywą. Kobietom dużo łatwiej jest opowiadać o swoich uczuciach, nawet jeśli emocje z tym związane są naprawdę duże. Mężczyzna natomiast zazwyczaj zamyka się w sobie, nie chce podejmować tego typu tematyki. Jeśli jednak obie strony decydują się by na taką terapię pójść, jest to zdecydowanie połowa sukcesu. Jak taka terapia wygląda i jaki jest jej przebieg? Oczywiście głównie polega ona na tym, że opowiada się o swoim związku, o uczuciach, o największych ranach zadanych przez partnera. Terapeuta pomaga natomiast w takich sytuacjach dojść obojgu partnerom do źródła problemu, którego czasem oni sami mogą nie dostrzegać. Taka spokojna rozmowa, ale również konfrontacje w przypadku niektórych kwestii, zdecydowanie pomagają wyjść na prostą w przypadku poważnych problemów. W każdym większym mieście obecnie odbywa się taka terapia dla par Poznań czy też Warszawa, mają na swoim terenie wiele ich organizowanych. Uczęszczanie na nie może pomóc wyjść parom nawet z naprawdę dużych problemów, których przez lata nie mogli pokonać.

W wielu związkach przychodzi głęboki kryzys. Jest on związany niekiedy z brakiem czasu, ze zbyt wysokimi oczekiwaniami względem partnera, z pojawieniem się dzieci. Jego podłoże może być naprawdę różne. Na terapii można natomiast dowiedzieć się co robić, by z tego kryzysu wyjść.

Scroll to Top