Transporty maszyn – jak zorganizować?

 

Każda budowa wiąże się z użyciem różnorodnych maszyn, które z pewnością przyczynią się do znacznie szybszej i dokładniejszej wykonanej pracy. Jednakże nie zawsze takową maszynę można przetransportować tak łatwo, jak można by pomyśleć.

Przygotowanie maszyn budowlanych

transport maszynTransport ciężkiego sprzętu budowlanego wymaga odpowiedniego przygotowania. Jednak, niektóre maszyny posiadające koła same mogą przemieścić się z punktu A do punktu B, ale taki transport opłacalny jest wyłącznie na niewielkich dystansach, biorąc pod uwagę maksymalną możliwość rozpędu takowych sprzętów i skutkujące przez to spowolnienie pracy. Stąd też transport maszyn na dalszą trasę stał się najbardziej priorytetowy w przypadku jakichkolwiek prac budowlanych. Najważniejsze o czym trzeba pamiętać to odpowiednie załadowanie sprzętu i przymocowanie go, aby podczas jazdy nie uległ zniszczeniu. Sprzęty budowlane mocuje się przede wszystkim na specjalnych przyczepach transportujących, głównie przy użyciu odpowiednich do tego pasów lub łańcuchów transportowych. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że taki sprzęt spokojnie przejedzie do danego miejsca i będzie mógł wykonywać swoją pracę. Warto wiedzieć, że do załadunku maszyn budowlanych używa się różnego rodzaju wciągarek, jednakże sam transport wymaga czasami wykorzystania szczególnej przyczepy tzw. niskopodwoziowej, która będzie posiadać właściwy najazd, co umożliwi transport. Nie powinno się również zapominać o przestrzeganiu wszystkich przepisów bezpieczeństwa, do czego zalicza się sprawdzenie rzeczywistej wagi maszyny i upewnienie się, że nie będzie wywierała zbyt dużego nacisku na osie, co może powodować nieprzyjemne skutki. Dodatkowo, maszyna musi zostać porządnie umiejscowiona na pojeździe, przede wszystkim tak, aby nie wystawała dalej niż 2 metry za naczepę i dalej niż 0,5 metra przed naczepę. Niektóre maszyny, przed transportem, warto rozmontować, co pozwoli na jeszcze łatwiejsze przetransportowanie, ułatwiające cały ten proces.

Przetransportowanie maszyn, szczególnie ciężkich gabarytowo, nie jest prostym zadaniem. Dlatego specjaliści doskonale wiedzą jak poradzić sobie z takim zadaniem, aby nie narazić maszyny na poważniejsze negatywne skutki. To wpłynie na lepszą jakość wszystkich prac budowlanych.

Więcej informacji na stronie: https://zielinscytransport.pl

 

Scroll to Top