W jaki sposób stosuję naturalne henny?

 

Każda z nas chciałaby wyglądać jak najpiękniej. Jednak żeby to osiągnąć trzeba ciągle o siebie dbać i po prostu starać się o codzienną pielęgnację. Można korzystać z naprawdę różnych kosmetyków, a ja chciałabym opisać jeden z nich który naprawdę lubię jeśli chodzi o poprawę wyglądu oraz kondycji włosów. Warto zapoznać się z opiniami osób które korzystały z danego kosmetyku bo wiadomo czego spodziewać się w praktyce.

Co robię żeby henna była skuteczna?

naturalne henny khadiChodzi mi o hennę do włosów która jest stosowana dosyć często przez kobiety, choć bardziej znane są zwykłe chemiczne farby do włosów. Według mnie o wiele lepiej jest korzystać właśnie z henny która jest naturalną farbą. Staram się ciągle dbać o swoje włosy i robię to zarówno dzięki olejowaniu, maseczkom jak i różnym suplementom. Jednak co jakiś czas chciałabym zmienić nieco kolor włosów. Korzystanie z henny jest naprawdę proste bo wystarczy podążać za instrukcjami. Jednak w moim przypadku dodaję jeszcze kilka rzeczy tak żeby farbowanie było możliwie jak najprzyjemniejsze. Chodzi tu przede wszystkim o zastosowanie goździków oraz odżywki do włosów. Stosuje zwykle łyżeczkę goździków oraz jakąś łyżkę odżywki na samym początku jeszcze przed zastosowaniem henny na włosach. Dzięki goździkom nie ma ona tak nieprzyjemnego zapachu co dla mnie ze względu na czuły węch bywało problemem. Jeśli natomiast chodzi o odżywkę to dzięki niej nie trzeba bać się o przesuszanie włosów na samym początku po skorzystaniu z henny. Moje włosy mają ogółem tendencję do przesuszania także muszę na to uważać, choć myślę że w przypadku niektórych typów włosów jest to całkiem pożądana cecha. Jeśli chodzi o to jakie produkty kupuje to są to zwykle naturalne henny khadi. Ogółem lubię stosować henny bo moje włosy są grubsze, mocniejsze, bardziej lśnią oraz jak wiadomo mają inny kolor. Także można w ten sposób zadbać zarówno o poprawę wyglądu jak i o kwestie zdrowotne swoich włosów.

Jak widać naprawdę lubię stosować hennę ze względu na jej rozliczne właściwości. Ogółem wolę naturalne kosmetyki bo jestem pewna że są naprawdę zdrowe i nie zniszczą moich włosów. Lepiej nie korzystać z chemicznych bo mimo wszystko bywają one po prostu zbyt mocne. O soje włosy trzeba zadbać, także uczulam was na to byście uważały z czego korzystacie.

 

Scroll to Top