Wygodne buty ochronne

Wszystkie polecane modele butów roboczych doskonale chronią stopy na miejscu pracy, choć na naszych stanowiskach zauważyliśmy, iż nie należą one do szczególnie wygodnych. Zwłaszcza stalowe zapiętki i podnoski zmniejszają zauważalnie komfort pracy przez długi czas, gdyż są one twarde, a tym samym ograniczają ruch w znaczny sposób.

Lekkie obuwie do pracy

obuwie robocze bez podnoskaStalowe wkładki są również dość ciężkie, i czasem podnoszą wagę buta do poziomu dość niekomfortowego. Ze względu na ten mankament, nie używamy w zakładzie ciężkiego obuwia roboczego ogólnego przeznaczenia. Zamiast niego, załogi wyposażane są w lekkie obuwie robocze bez podnoska, mające jedynie utwardzany szpic zewnętrznej, skórzanej warstwy buta. Takie buty są znacznie lżejsze i bardziej komfortowe niż standardowe obuwie robocze, i mimo pozornie mniejszej ochrony nóg są równie dobre do pracy w warunkach niskiego i przeciętnego zagrożenia uderzeniem oraz przygnieceniem nóg w trakcie pracy. Załoga zgodnie twierdzi iż są one o wiele wygodniejsze niż jakiekolwiek inne buty robocze, głównie dlatego iż są wzorowane na niskim obuwiu sportowym, a nie na butach górskich czy wojskowych, ciężkich i masywnych. Dzięki temu, pracownicy mogą wykonywać zadania znacznie szybciej i sprawniej, męczyć się o wiele wolniej i nie odczuwać dyskomfortu, jaki wywołuje praca w ciężkich i niekoniecznie wygodnych butach przez kilka godzin.

Nasze buty są w ograniczonym stopniu wodoodporne, mogą być czyszczone za pomocą większości preparatów do konserwacji butów pracowniczych, i zużywają się bardzo powoli, nawet jak na obuwie robocze. Są więc doskonałe do pracy w magazynach, oraz wszystkich miejscach gdzie nie ma dużego zagrożenia wystąpienia obrażeń stóp podczas wykonywania zadań na stanowisku pracy.

Scroll to Top