Wygodne legowiska dla psów

Posiadanie w domu małego psa można porównać do posiadania małego dziecka. Zajmuje niewiele miejsca, czasem robi dużo hałasu i wszędzie jest go pełno. Jak każde domowe zwierzę, musi on mieć swoje miejsce, gdzie będzie spał.

Z czego jest wykonane legowisko dla psa?

legowiska dla małych psówNasi pupile śpią w różnych miejscach. Najczęściej małe psy śpią z właścicielami w ich łóżkach, choć ze względów higienicznych nie jest to najlepsze rozwiązanie, bo psy roznoszą różne bakterie i mogą mieć kleszcze. Mogą też spać na podłodze koło łóżka swojego pana, bo lubią być u jego boku. Najlepszym rozwiązaniem jest kiedy pies ma swoje miejsce do spania i jest to jego posłanie w innym pomieszczeniu niż sypialnia właściciela. Legowiska dla małych psów nie zajmują dużo miejsca i można je położyć nawet na kanapie, czy w kącie pokoju. Psy gubią sierść w sezonie letnim, więc dobrze żeby w tym okresie leżały w swoich legowiskach, bo bardzo nieestetycznie wygląda kanapa, czy fotel pełen kłaków psa. Posłanie dla małego zwierzęcia może być wykonane z miękkiego materaca w kształcie owalnym, kwadratowym, lub okrągłym. Takie materace mają podwyższone brzegi, dzięki czemu piesek może się w nie wtulić i schować. Innym modelem jest koszyk wiklinowy wyłożony dość grubym materiałem, albo specjalną pianką, która zapewnia odpowiedni komfort podczas snu. Legowiska sprzedawane w sklepach zoologicznych są bardzo lekkie i dopasowane do wielkości oraz wagi psa. Dla małego pupila dostępne są nawet niewielkie domki wykonane z pianki.

Legowisko psa najlepiej położyć w jednym miejscu, ponieważ przyzwyczaja się on do niego i będzie tam wracał każdego wieczoru. W posłaniu pies może spać, ale również odpoczywać w ciągu dnia, czy po spacerze. Najczęściej można go czyścić wilgotną szmatką, a pokrowiec prać.

Scroll to Top