Wystające naklejki dla dzieci

Dzieci uczą się i poznają świat głównie poprzez dotyk. Stwierdzenie „nie dotykaj” działa na nasze maluchy jak płachta na byka. Zwykle kończy się tak, że na przekór nam, rodzicom dzieci i tak będą musiały złapać w swoje małe łapki to co chciały. Ze względu na to, że dzieci tak chętnie łapią różne kształtne rzeczy, producenci zabawek i materiałów edukacyjnych dla dzieci postanowili to wykorzystać i zaczęli projektować wypukłe rzeczy, które w jakiś sposób zainteresują maluchy.

Wypukłe naklejki w książkach

nalepki wypukłeZainteresowanie dzieci książkami lub zabawkami jest bardzo trudne. Bardzo trudno jest im skupić uwagę i dopiero w pewnym wieku się tego uczą. Pomimo tego, rodzice starają się zaszczepić w swoich pociechach chęć do nauki i poznawania świata. W tym celu kupują dzieciom różnego rodzaju materiały, które mają rozwijać w dziecku funkcje poznawcze organizmu. Wśród elektronicznych zabawek znajdziemy też wiele innych szpargałów. Między innymi będą to klocki, puzzle oraz książki. Te ostatnie mają bardzo interesujące, pełne kolorów ilustracje, często nawiązujące do popularnych bajek i filmów, które mają przyciągnąć uwagę maluchów. Hitem stały się jednak książki z naklejkami, które dziecko musi nalepić w odpowiednim miejscu. Żeby zabawa była jeszcze bardziej atrakcyjna dla dziecka, producenci oferują nalepki wypukłe. Jest to wyjątkowa odmiana naklejek. Największą ich zaletą jest to, że dziecko uaktywnia więcej niż jeden zmysł, aby je poznać. Takie etykietki są zwykle bardzo barwne i przyciągają wzrok, jednak znacznie ciekawszą ich właściwość maluch odkrywa, kiedy zaczyna je przyklejać. Wypukłe nalepki są również bezpieczne dla naszego dziecka. Maluchy często mają mokre ręce, a każdą rzecz muszą włożyć do buzi. Zwykłe, papierowe etykiety pod wpływem wody zaczynają mięknąć i ulegają zniszczeniu. Wypukłe naklejki, które są zrobione ze specjalnego tworzywa, materiału lub żywicy są na takie rzeczy odporne. Bezpieczeństwo zapewnia również użycie kleju, który nie jest toksyczny.

Jeśli nasze dziecko nie posiada jeszcze wypukłych nalepek to z pewnością warto je kupić. Jest to zabawka, która zainteresuje większość maluchów, ponieważ jest czymś niestandardowym. W świecie dziecka rzadko pojawiają się książki z odstającymi elementami, a zabawki edukacyjne zasilane bateriami szybko stają się nudne.

Scroll to Top