Wytrzymałe płyty z poliwęglanu

Na dzień dzisiejszy rynek materiałów stosowanych w budownictwie jest wprost przesycony różnymi ciekawymi materiałami. Dziś chciałbym przedstawić Państwu pewien materiał wykonany z tworzywa sztucznego, który świetnie sprawdza się jako alternatywa dla szkła. Jest to bowiem materiał, który przepuszcza dość sporo promieni słonecznych przez co zwiększa się jego zastosowanie. 

Solidna płyta poliwęglanowa 

płyty poliwęglanoweSzkło jest materiałem bardzo szeroko stosowanym w budownictwie ale niestety ma też pewne ograniczenia. Zaliczyć do nich można przede wszystkim kruchość oraz dość małą odporność na wstrząsy. W związku z tym w ostatnich latach zaczęto szukać materiałów, które zastępują szkło. Po wielu próbach i później wykonywanych testach udało się otrzymać materiał, który pod pewnymi względami przypomina szkło a nawet w niektórych kwestiach je przewyższa. Materiałem tym są mocne płyty poliwęglanowe. Bazą do stworzenia takich płyt była żywica poliwęglanowa. Powstały z niej materiał jest przezroczysty lub półprzezroczysty i jest odporny na uderzenia. Idealnie sprawdza się on jako pokrycie dachów. Ogromna liczba osób decyduje się na stosowanie poliwęglanowych płyt do pokrywania dachów na tarasach. Dzięki temu nasz taras jest wciąż świetnie nasłoneczniony przy jednoczesnym chronieniu przed czynnikami zewnętrznymi. Niekiedy płyty poliwęglanowe możemy spotkać również w formie małych zaokrąglonych daszków umieszczanych nad drzwiami wejściowymi. 

Ogólnie rzecz biorąc poliwęglan w ostatnim czasie zyskał ogromną popularność. Zastosowanie tego materiału jest bardzo duże i na kupno takich poliwęglanowych płyt decyduje się sporo osób. Warto również wspomnieć o tym, że materiał ten jest bardzo lekki. Dzięki temu jeszcze bardziej zwiększa się jego zastosowanie w nowoczesnym budownictwie. 

Scroll to Top