Wytrzymałe siatki leśne

Dla każdego rolnika nie ma nic gorszego niż utrata plonów, na które czekało się cały sezon. W związku z tym każdy rolnik stara się odpowiednio swoje uprawy zabezpieczać na wypadek różnych nieprzewidzianych sytuacji. Te osoby, które uprawiają rośliny w pobliżu lasów w zasadzie zobligowane są do tego by zastosować sprawdzone ogrodzenie. Dzięki temu uprawy będą chronione przed dzikimi zwierzętami. 

Solidne siatki z metalu 

siatka leśnaRolnictwem w naszym kraju zajmują się tysiące osób. Każdy rolnik pragnie by w czasie żniw zebrać jak największą ilość plonów. Od tego zależy bowiem jak dużo będzie on w stanie zarobić. Żeby nasze rośliny były zabezpieczone przed wizytą dzikich zwierząt warto pomyśleć o ogrodzeniu z siatki. Siatka leśna jest jednym z najskuteczniejszych rozwiązań na tej płaszczyźnie. Na dzień dzisiejszy wyróżnić możemy kilka rodzajów siatki leśnej. Najczęściej różnią się one od siebie wysokością lub też wielkością oczek w siatce. Sama nazwa „siatka leśna” wywodzi się stąd, że początkowo siatki tej używali głównie leśnicy do ogradzania szkółek leśnych. Z biegiem czasu koła łowieckie zaczęły dawać taką siatkę rolnikom poszkodowanym na skutek utraty plonów. Na dzień dzisiejszy siatkę tego typu możemy znaleźć w dosłownie każdym markecie ogrodniczym. Siatki te występują w wersjach o wysokości od 1,5 metra nawet do 3m. Tak wysokiej siatki nie przeskoczy nawet największe z dzikich zwierząt żyjących w polskich lasach. 

Do ogradzania przy użyciu siatki leśnej nie wystarczy jednak tylko sama siatka. Konieczne jest również posiadanie odpowiednich słupków ogrodzeniowych. W większości przypadków stosuje się do tego celu słupki wykonane z drewna i wkopane na odpowiednią głębokość. W takim wypadku należy również dość poważnie pomyśleć o konserwacji drewna specjalnym impregnatem. 

Scroll to Top