Wytrzymałe siatki ogrodzeniowe

Właściciele domów jednorodzinnych, letniskowych czy działek z pewnością muszą się zastanowić nad rodzajem ogrodzenia terenu, ponieważ jest ono niezbędne. Można je wykonać na wiele sposobów z zastosowaniem różnych materiałów.

Gdzie się sprawdzi siatka ogrodzeniowa?

siatki ogrodzeniowe tanieOgrodzenie pełni przede wszystkim rolę zabezpieczającą tren, mienie i ludzi, zatem musi być wytrzymałe. Na rynku znajdziemy ogrodzenia panelowe, kute czy betonowe i murowane, jednak za większość z  nich trzeba sporo zapłacić. Siatki ogrodzeniowe tanie będą na pewno bardziej opłacalne, jeżeli chcemy wykonać ogrodzenie szybko i maksymalnie niskim kosztem. Siatki tego typu są wykonywane ze specjalnego grubego drutu ocynkowanego, powlekanego PCV lub też malowany specjalnymi preparatami. Takie ogrodzenie może wykonać każda osoba, niekoniecznie z dużym doświadczeniem w tego typu pracach. Do jej montażu potrzebne są jeszcze słupki i przelotki z haczykami. Najważniejsze, aby dobrze wymierzyć działkę i obliczyć ilość słupków, jakie będą potrzebne do założenia siatki. Zalecane jest zastosowanie dwu i półmetrowych odległości między słupkami, aby trwałość ogrodzenia była wystarczająca. Wysokość siatki musi być dopasowana do wysokości słupków, gdyż musi się kończyć równo z nimi. Pierwszym etapem montażu siatki ogrodzeniowej jest wbicie w ziemię, zabetonowanie lub przytwierdzenie na specjalnych kotwach słupków narożnych oraz podporowych. Następnie można przystąpić do naciągania siatki i przytwierdzają przelotkami do słupków.

Z pewnością ogrodzenie z siatki będzie najtańszym i najprostszym rozwiązaniem, które może być zastosowane na stałe lub tymczasowo. Jest ona odporna na działanie czynników atmosferycznych, zatem posiada szerokie zastosowanie w praktyce. Jej trwałość zależy od sposobu wykonania.

Scroll to Top