Zalety obrotnic z prowadnicami

Wiele przedsiębiorstw, zajmujących się obrotem i produkcją towaru różnego typu, stawia obecnie nacisk na jak największą automatyzację pracę. Z tego tez względu stosuje się coraz więcej nowoczesnych maszyn, takich jak wózki widłowe, transportery oraz inne urządzenia ułatwiające gospodarowanie towarem.

Kiedy stosować obrotnice z prowadnicami?

obrotnica do palet z prowadnicamiJednym z głównych elementów, bez których nie mogłyby obyć się nowoczesne, zautomatyzowane zakłady produkcyjne są obrotnice. Na specjalne wyróżnienie zasługują jednak maszyny takie jak obrotnica do palet z prowadnicami, która od niedawna jest stosowana w coraz większej ilości przedsiębiorstw. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych obrotnic, mocuje się ją najczęściej do wideł wózka widłowego, oczywiście niezbędne jest pozostawienie chociaż jednego wolnego przewodu hydraulicznego. Prowadnice zamontowane w obrotnicy służą zaś do szybkiej korekcji ustawienia palety podczas jej umieszczenia na taśmie transportowej. Często zdarza się bowiem, że w zakładzie produkcyjnym opierającym się na większej automatyzacji, konieczne jest właściwe obrócenie znajdującego się towaru, takiego jak butelki do których ma zostać wlana konkretna ciecz na taśmie produkcyjnej. Prowadnice są także w stanie zapobiec ryzyku przewrócenia się produktów podczas umieszczania ich na taśmie produkcyjnej. Prowadnice mają jednak tez inne zalety – umożliwiają bowiem większe nachylenie platformy wózka bez ryzyka wypadnięcia palety – prowadnice zapewniają bowiem znacznie większą przyczepność niż typowe platformy robocze. Jak zwykle w przypadku tego typu elementów, bardzo ważne jest właściwe zamontowanie obrotnic oraz ich wysoka jakość. Jeżeli sądzimy, że nie poradzimy sobie z montażem tego elementu lepiej skorzystać z usług specjalnych warsztatów, które profesjonalnie zajmują się wymianą osprzętu do wózków widłowych, w tym obrotnic. Same prowadnice zaś muszą być jak najlepszej jakości – korzystajmy więc z obrotnic z prowadnicami z ocynkowanej stali, które będą bardziej odporne na przetarcie czy uszkodzenia w czasie pracy.

Obecnie każdy zakład czy magazyn zajmujący się przetwarzaniem dużej ilość towarów powinien być wyposażony we wszelkie nowinki techniczne, ułatwiające szybszy transport towarów w obrębie zakładu. Na pewno jednym z ważniejszych elementów mechanicznych są urządzenia przenośnikowe, w tym obrotnice i osprzęt do wózków widłowych.

Scroll to Top