Zastosowanie olejków roślinnych w kosmetykach

Kobiety lubią korzystać z różnych kosmetyków. Najlepiej jeśli są to kosmetyki naturalne. Do takich najczęściej zaliczamy ekstrakt z rokitnika, olejki z oliwek, olej z migdałów itp. Naturalne substancje wykazują wiele zdrowotnych właściwości. Ponadto zawierają wiele cennych substancji odżywczych oraz bioaktywnych. Przemysł kosmetyczny zaczyna bazować coraz częściej właśnie na naturalnych olejkach roślinnych. Olejek z rokitnika stał się popularny już w starożytnej Grecji.

Zdrowotne właściwości olejku z rokitnika

ekstrakt z rokitnika w kosmetyceRokitnik zwyczajny to liściasty krzew znany ze swoich leczniczych właściwości. Roślina, zawierająca wiele cennych substancji odżywczych oraz bioaktywnych dlatego wykorzystywana jest w przemyśle spożywczym oraz kosmetycznym. Ekstrakt z rokitnika w kosmetyce wykorzystywany jest głównie do pielęgnacji. Zawarte w nim cenne składniki odżywcze w tym: kwasy omega 3-6-9, sterole, białko, składniki mineralne, błonnik, witaminy A oraz C odżywczo wpływają na skórę i włosy. Kremy z ekstraktem z rokitnika działają przeciwutleniająco, chronią skórę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Wszystkie kosmetyki działają regenerująco oraz przeciwzmarszczkowo i przeciwstarzeniowo. Dodatkowo rokitnik w kosmetykach służy również do usuwania przebarwień, za co jest ceniony w walce z trądzikiem różowatym. Roślina ta jest wykorzystywana jako naturalny filtr chroniący skórę przed promieniowaniem słonecznym, dlatego wykorzystywany jest do kosmetyków do opalania. Specjalistyczne kosmetyki z zawartością rokitnika służą do pielęgnacji cery suchej, łuszczącej i z innymi problemami. Kosmetyki do włosów z zawartością tego cudownego olejku pomagają w zapobieganiu wypadaniu włosów, regeneracji i przywróceniu pięknego blasku.

Naturalne olejki roślinne mają wiele pozytywnych właściwości, zarówno dla włosów jak i dla skóry. Bez problemu można je wykorzystywać w wielu problemach skórnych. Kosmetyki z zawartością rokitnika są szczególnie polecane przez lekarzy dermatologów w walce z suchą skórą. Kobiety dbające o swoją urodę nie wybierają kosmetyków ze składnikami sztucznymi. Coraz bardziej świadome społeczeństwo woli produkty w tym kosmetyki środki pielęgnacyjne właśnie z naturalnym olejkiem z awokado, rokitnika, migdałów czy też z oliwek.

Scroll to Top