Zawiesia do ciężkich ładunków

W zależności od prowadzonych prac należy dobrać zawiesie, który świetnie poradzi sobie z każdym ładunkiem. Nie bez powodu dostępnych jest wiele rodzajów tego sprzętu, który pozwala znaleźć odpowiedni typ do nawet najbardziej skomplikowanej pracy. Operowanie dźwigiem wymaga wiele precyzji, dlatego tak ważna jest profesjonalna maszyna odpowiednio przygotowana do przenoszenia nawet najcięższych elementów.

Łańcuchy jako najtrwalszy typ zawiesia

Zawiesia łańcuchowe Różnorodne zakończenia w zawiesiach mają duże znaczenie podczas pracy. Wybiera się tylko te gwarantujące bezpieczeństwo dla ładunku i zapewniające komfort podczas przenoszenia. Ich powszechne i uniwersalne wykorzystanie w przemyśle spowodowało podział w zależności od ilości cięgien. Dostępne są zawiesia łańcuchowe: jedno-, dwu-, trzy-, czterocięgnowe, pętlowe oraz o obwodzie zamkniętym. Typ jednocięgnowy wykorzystuje się głównie w transporcie oraz podczas pracy z ładunkami bardzo odpornymi na uszkodzenia mechaniczne. Towar zaczepiany jest tylko w jednym punkcie, jednak można swobodnie regulować długość zawiesia. Typ dwucięgnowy różni się tylko faktem, że posiada dwa miejsca do zaczepienia ładunku. To samo dotyczy trzy i czterocięgnowych zawiesi. Sytuacja jednak wygląda inaczej kiedy mówimy o pętlach i zamkniętych obwodach. Są to typy sprzętu, który wykorzystywany jest podczas pracy z wymagającymi elementami. Nie posiadają one elementów zaczepowych. Umieszcza się przenoszony towar w środku pętli i w ten sposób zmienia jego pozycje. Duże znaczenie ma także ciężar zawiesia, który wpływa na obciążenie dźwigu, dlatego istnieją produkty o mniejszym ciężarze, a większej nośności. Najtrwalsze łańcuchy wykonane są ze stali. Zawsze certyfikowane i spełniające wymagane normy bezpieczeństwa. Podczas zakupu warto zapytać o klasę zawiesia oraz jego współczynnik bezpieczeństwa.

Zawiesia łańcuchowe uważane są za uniwersalne rozwiązanie, dopasowane do każdego ładunku. Są bardzo trwałe, a jednocześnie możliwe do regulacji przed zawieszeniem elementów przenoszonych. Zamawiając u producentów należy zwrócić dużą uwagę na klasę zawiesia oraz materiał z jakiego został wykonany. Świadczy to o jego solidności i bezpieczeństwie ładunków. A także długa żywotność i praca przy nawet najtrudniejszych warunkach atmosferycznych.

Scroll to Top