Zdecydowałam się zakładać psu szelki

Mój pies podczas spacerów bardzo mocno ciągnął smycz. Każde wyjście z nim na podwórko wiązało się dla mnie z dużym wysiłkiem. W dodatku weterynarz powiedział mi, że to bardzo niezdrowe dla psa, ponieważ może się on wtedy nieświadomie podduszać. Zaczęłam więc szukać jakiejś dobrej i taniej alternatywy dla obroży. Od wielu osób, które miały większe doświadczenie w opiece nad psami dowiedziałam się, że świetnym rozwiązaniem będą szelki dla psów.

Kupno szelek dla małego pieska

szelki dla małych psówDowiedziałam się również, że w przypadku psów małych ras, szelki ogólnie są świetnym rozwiązaniem, nawet jeśli piesek nie ma problemów behawioralnych na spacerach i grzecznie się zachowuje. Po prostu szelki są dla zwierzęcia wygodniejsze, a przy tym zabezpieczają go przed zwyrodnieniami stawów, ponieważ gwarantują że pies będzie utrzymywał prawidłową postawę. Są one wygodne również dla opiekunów, ponieważ bardzo łatwo się je zakłada i można je z łatwością wyregulować w zależności od wielkości psa. Dlatego nawet jeśli piesek urośnie bez problemu można szelki poszerzyć i nie trzeba kupować nowych. Dowiedziałam się, gdzie najlepiej kupić szelki i jeszcze tego samego dnia udałam się do odpowiedniego sklepu. Kupiłam tam szelki dla małych psów i od razu po powrocie do domu przymierzyłam je mojemu czworonożnemu przyjacielowi. Muszę przyznać, że faktycznie były one bardzo wygodne. Dodatkowo zdecydowałam się na odblaskowe, co w znacznym stopniu przekładało się na zwiększenie bezpieczeństwa podczas wieczornych i nocnych spacerów. Dzięki regulacji bez problemu dopasowałam szelki w taki sposób, żeby pies nie czuł żadnego dyskomfortu związanego z ich założeniem. Były ono wykonane z przepuszczalnego powietrze materiału, dzięki czemu miałam pewność, że nie będą one nasiąkały chociażby deszczem. Można je było także prać w pralce, co było bardzo wygodne i praktyczne.

Korzystam z tego rozwiązania już od kilku lat i muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolona. Szelki są o wiele praktyczniejsze niż obraża, a dzięki temu że okalają cały grzbiet i brzuch pieska to w przypadku kiedy ja pociągnę za smycz nie podduszę przypadkowo pieska. Zwierzę również stało się o wiele spokojniejsze na spacerach. Podpowiedziałam też już kilku osobom, żeby zawsze wybierali szelki materiałowe.