Zdrowy miód malinowy

 

Już nasze babcie wiedziały, że w naturze występują naturalne antybiotyki, które są w stanie nas wyleczyć z każdej choroby. Jeżeli będziemy je spożywali systematycznie przez cały rok, to uchronimy się przed wieloma infekcjami, które atakują jesienią i zimą. 

Działanie miodu malinowego

miód malinowyDo naturalnych antybiotyków zaliczamy czosnek, miód i cebulę. Oczywiście poza nimi jest ważnych wiele innych produktów i przypraw, które silnie oddziałują na nasz organizm. Na rynku jest sporo rodzajów miodów, z których najpopularniejsze to, miód malinowy, lipowy, wielokwiatowy i spadziowy. Każdy ma inny, niepowtarzalny smak i aromat w zależności od kwiatów, lub innych składników na podstawie których został wytworzony przez pszczoły. Dość drogi, ale też rzadko spotykany jest malinowy, gdyż do jego produkcji potrzebna jest plantacja malin w pobliżu pasieki. Kwiaty malin mają to do siebie, że kwitną tylko przez dwa tygodnie i w tym  czasie pszczoły muszą pozbierać pyłek kwiatowy, z którego wytworzą potem pyszny miód. Ma on charakterystyczny słodko kwaśny smak i intensywny aromat malinowy. Posiada on silne działanie antybakteryjne, antyseptyczne i jest szeroko wykorzystywany w kuchni, oraz domowej apteczne. Nie od dziś wiadomo, że na kaszel jest najlepszy syrop z cebuli, który możemy zrobić z drobno poszatkowanej cebuli zalanej sporą ilością miodu. Posiada on mnóstwo witamin i zawiera zdrowy cukier, który nie powoduje nagłych skoków poziomu cukru we krwi. Miód jest zdrowym zamiennikiem cukru.

Naturalny miód ulega procesowi krystalizacji, który nie wpływa na walory smakowe, ani wartości odżywcze. Aby powrócił do płynnej postaci, wystarczy go lekko podgrzać. Najlepiej spożywać go na surowo, ponieważ wysoka temperatura niszczy sporą część wartości odżywczych. 

 

Scroll to Top