Zewnętrzne kamery internetowego systemu monitorowania

Osiedlowy parking był jedynym miejscem, w którym nie zostały założone kamery monitorowania wizyjnego, i szybko przekonaliśmy się iż było to ogromne niedopatrzenie. Wielokrotnie otrzymywaliśmy wnioski o udostępnienie materiału monitoringu ze stłuczki, mającej miejsce na owym parkingu, a z powodu braku materiału często mieliśmy do czynienia z nieprzyjemnościami ze strony mieszkańców. Postanowiliśmy więc rozbudować system monitorowania właśnie na terenie parkingu.

Zewnętrzna kamera do monitoringu internetowego

kamery kopułkowe ip	Teren parkingu był stosunkowo rozległy, gdyż był on przeznaczony dla całego osiedla, więc użycie stacjonarnych kamer było zdecydowanie niewygodne, bo do skutecznego i sprawnego monitorowania tak dużej przestrzeni potrzebna by była duża ilość stałych urządzeń. Takie rozwiązanie było zbyt kosztowne jak na budżet przeznaczony na rozbudowę systemu monitorowania. Idealnym rozwiązaniem była więc kamera kopułkowa ip, zamontowana na jednym ze słupów oświetleniowych w samym środku parkingu. Obrotowa kamera zapewniała podgląd na cały monitorowany teren, mimo iż było to tylko jedno urządzenie, a co więcej, problem z dopasowaniem jej do funkcjonowania z systemem internetowego monitoringu wizyjnego niemal nie istniał, bo większość takowych modeli była przeznaczona właśnie do zdalnej pracy z systemem działającym w stacji monitorowania. Kamera taka miała możliwość obrotu wokół własnej osi, więc nie było potrzeby instalacji żadnych dodatkowych urządzeń. Oczywiście była to kamera o odpowiednio wysokiej jakości obrazu i możliwości zbliżenia, aczkolwiek głównie miała pracować w trybie automatycznym, choć w godzinach największego ruchu miała być również częściowo dozorowana przez operatora monitoringu.

Kamera była wyposażona fabrycznie we wzmacniacz obrazu i filtr sygnału, ale z racji iż była ona usytuowana na zewnątrz, zdecydowaliśmy się również na wymianę obudowy na model wykonany z tworzywa sztucznego które nie miało tendencji do zbierania wody, nie kurzyło się, ale również było całkowicie szczelne i chroniło wewnętrzną elektronikę przed wpływem pogody. Jedna kamera w zupełności wystarczyła do monitorowania parkingu, a sama jej obecność w dość widocznym miejscu sprawiła iż mieszkańcy stali się bardziej ostrożni podczas jazdy po parkingu.

Scroll to Top