Akryle wykorzystywane w protetyce

Protezy szczękowe są wykorzystywane bardzo często, a zdarza się, że trzeba je wstawiać nawet osobom młodym. Wiele posiadaczy takich protez zastanawia się, czy można naprawić taką protezę po jej uszkodzeniu. Jest to oczywiście możliwe, po zastosowaniu specjalnego akrylu. Jest to najlepszy preparat do napraw protez, który nie jest widoczny po naprawie. Umożliwia trwałe przymocowanie oraz uzupełnienie wybrakowanych elementów.

Naprawa protez akrylem protetycznym

akryl protetycznyJeśli Twoja proteza została uszkodzona, możesz ją naprawić za pomocą tej substancji. Akryl protetyczny doskonale sprawdza się nie tylko w roli kleju, ale uzupełnienia ubytków. Dentyści naprawiają za jego pomocą ułamane protezy, ponieważ jest to najlepszy tego typu środek. Wybiera się go z wielu powodów, między innymi dlatego, że jest on całkowicie niewidoczny. Protezy z reguły nie wyglądają sztucznie, ponieważ stosuje się najlepsze materiały do ich wykonania. Jednak bywało tak, że miejsce napraw było już widoczne. Dzięki zastosowaniu akrylu w dalszym ciągu posiadanie protezy będzie niezauważalne. Po jego zaschnięciu osoba, która nosi daną protezę nie odczuwa jej smaku. Akryl jest bezsmakowy oraz bezzapachowy. Dla wielu ludzi jest to ważna zaleta, ponieważ nie chcą odczuwać posmaku po takiej naprawie. Ponadto materiał nie rozpuszcza się, ani nie kruszy. Jest świetny nie tylko do napraw zniszczonej protezy, ale wszelkich poprawek, na przykład podczas prostowania krzywego zęba. W sklepach stomatologicznych opakowanie akrylu kosztuje sto złotych, ale stomatolodzy mają tego dużo więcej w swoich magazynach. Potrzebne są wszystkie odcienie, aby dopasować materiał do koloru uzębienia. Tym samym uzyskuje się świetny efekt, gdyż naprawa nie jest widoczna.

Materiał jest bardzo dobry, dlatego docenia się go w stomatologii. Z akrylem spotkamy się niemalże u każdego stomatologa na terenie całej Polski. Również w prywatnych gabinetach dentystycznych korzysta się tylko i wyłącznie z akrylu do naprawy protez. Jest to bardzo ciekawy materiał, dlatego proponuje się go wszystkim pacjentom. Największą zaletą jest jednak fakt, że nie zostawia żadnego posmaku w ustach oraz nie emituje zapachu. Dla posiadaczy protez szczękowych jest to niezmiernie ważne, ponieważ to decyduje o ich komforcie.

Scroll to Top