Baseny zadaszone – różne rozwiązania

Basenem w domu trzeba się dość pilnie i często zajmować. A to temat glonów, a to liście spadające do basenu, czy też okresowa wymiana wody. Pewnym ułatwieniem w temacie prac konserwacyjnych jest zadaszenie basenu. Dzięki takiemu rozwiązaniu uporamy się ze sporą częścią problemów, na przykład z liśćmi, które spadają do basenu. Dodatkowo zadaszenie basenu ma też sporo innych zalet, o których opowiem za chwilę.

Zadaszenia basenów z poliwęglanu mogą mieć atrakcyjny wygląd

atrakcyjne zadaszenie basenu z poliwęglanuDach nad basenem pozwala także na jego użytkowanie, w niekorzystnych warunkach pogodowych. Gdy na przykład pada deszcz. Gdy posiadamy zadaszenie pełne, które chroni basen nie tylko od góry, ale także z boku to do tego mamy także możliwość jego użytkowania w zimniejsze dni. Słońce przenikające wówczas przez poliwęglan, który jest najczęstszym rodzajem przeszklenia, ogrzewa dodatkowo powstałe w ten sposób pomieszczenie wokół basenu. Przy odpowiedniej stylistyce uzyskujemy atrakcyjne zadaszenie basenu z poliwęglanu będące doskonałą dekoracją całego domu. Poliwęglan to lekkie tworzywo, które idealnie nadaje się na tego typu przeszklenia. Dodatkowo ta lekkość sprawia, że możemy wykorzystać je do różnego rodzaju mechanizmów. Przykładem niech będą pokrycia basenu, w formie przesuwnej kopuły, napędzanej siłownikami elektrycznymi. Przy lekkim poliwęglanie nie ma z tym żadnego problemu, a taki basen możemy użytkować jako odsłonięty latem, a jako zasłonięty jesienią, czy też wiosną. To jaki rodzaj pokrycia zastosujemy i jaki będzie miało ono kształt nie zależy tylko od samego basenu. Liczy się także ogólna stylistyka budynku, która ma wpływ na wszelkiego rodzaju dobudówki, takie jak pokrycia basenowe. Wszystko razem musi odpowiednio współgrać, aby każdy był zadowolony. Wiele rodzajów rozwiązań znajdziemy u producentów takich zadaszeń, którzy sami projektują i oferują montaż swoich produktów. Możemy się zdziwić jak duży mają wybór.

Generalnie nie ma raczej przeciwników zadaszonych basenów. Poza kosztem budowy zadaszenie ma raczej większość zalet, które sprawiają, że jest często wybierane. Powiedzmy sobie szczerze, że gdyby każdego z nas było na to stać, to na pewno warto by było wybudować sobie chociażby najprostsze zadaszenie. Dzięki temu mamy ten komfort, że nie musimy zważać na pogodę, gdy tylko chcemy zażyć kąpieli w naszym basenie.

Scroll to Top