Białe listwy podłogowe matowe

W każdym mieszkaniu czy domu raz na jakiś czas warto odświeżyć wystrój i przeprowadzić mały remont. Oczywiście remont kuchni czy łazienki przeprowadzamy zdecydowanie rzadziej, niż w przypadku pokojów, ponieważ te dwa pomieszczenia wiążą się zwykle z dużo większymi wydatkami oraz angażowaniem fachowców. Remonty pokojów powinny być jednak co do zasady prostsze.

Białe listwy przypodłogowe

matowe listwy przypodłogowe białeRemont pokoju obejmuje najczęściej przemalowanie ścian i zmianę układu mebli w pomieszczeniu. Dużo rzadziej decydujemy się na zmianę podłogi. Czasami zdarza się wymiana wykładziny na panele podłogowe lub odwrotnie, natomiast posiadacze parkietów drewnianych decydują się raczej na ich cyklinowanie i lakierowanie. Nieoczekiwane problemy napotykamy w przypadku listew podłogowych, ponieważ są one zazwyczaj dobierane albo do koloru ściany, albo paneli lub parkietu. W przypadku pierwotnego dopasowania ich do koloru podłogi podczas remontu prawdopodobnie nie będziemy musieli ich wymieniać. Gorzej w przypadku decyzji o zmianie koloru ścian, jeżeli listwy były dopierane właśnie w zgodzie z tym kryterium. Dlatego matowe listwy przypodłogowe białe wydają się stanowić najbardziej uniwersalny wybór, który zazwyczaj będzie współgrał z jasnymi panelami lub stanowił wyraźny, ale modny kontrast do nowego koloru ściany czy drewnianego pakietu. Takie rozwiązanie sprawdza się bardzo dobrze w przypadku decyzji o pomalowaniu ścian na jasne kolory na przykład w różnych odcieniach niebieskiego, czy zielonego. Wbrew początkowym obawom wielu osób, białe listwy matowe są proste w utrzymaniu czystości, ponieważ aktualnie stosowane przez producentów technologie i materiały, z których tworzone są listwy przypodłogowe są odporne na zabrudzenia. W pokojach warto wybrać listwy profilowane, chociaż coraz częściej spotyka się listwy mdf kojarzące się najczęściej z wykańczaniem kuchni.

Listwy podłogowe nie są szczególnie drogie i nic nie stoi na przeszkodzie w wymienianiu ich co jakiś czas. Warto jednak przemyśleć ich wybór i postawić jednak na uniwersalny kolor i kształt zwłaszcza w przypadku, gdy mają one zostać przymocowane do ścian nośnych, wymagających użycia wiertarki udarowej. Sam montaż płyty jest bardzo prosty i nie skomplikowany, ale nawet przy nim można trafić na nieoczekiwany problem i stracić niepotrzebnie nerwy i czas.

Scroll to Top