Czarne mydło-hit, czy kit?

Popularność naturalnych mydeł rośnie z dnia na dzień. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się te naturalne, zawierające w swoim składzie dużą zawartość olejków myjących pochodzenia roślinnego. Ostatnio jednak nastały czasy mydła, które wyróżnia się na tle pozostałych środków myjących pod wieloma aspektami. Mowa tutaj oczywiście o czarnym mydle. Czemu zawdzięcza ono swoją popularność? Dlaczego pomimo pewnej cechy, o które później, ma tak szeroką rzeszę fanów?

Właściwości skarbu Maroka

czarne mydłoOwe mydełko jest produktem pochodzenia naturalnego, więc odkryte zostało już w starożytności i swoje lata liczy. Czarne mydło powstaje w wyniku zmieszania oleju z oliwek z pastą z czarnych oliwek. Jak można się domyślić ma jedną wadę-zapach. Nie jest nieprzyjemny, rzekłabym, że specyficzny i można do niego przywyknąć, a czarne mydło wykorzystywać jako element codziennej pielęgnacji. Swoje korzenie ma w Maroku, dlatego też często określa się je nazwą „mydło marokańskie”, czy „skarb Maroka”. Konsystencję ma gumowatą, co jednak nie utrudnia jego stosowania. Swoją popularność zyskało dzięki cennym właściwościom, jakie ma nam do zaoferowania. Przede wszystkim doskonale oczyszcza. Nadaje się do codziennego mycia i pielęgnacji, ponieważ nie podrażnia i nie sprzyja wysuszaniu się skóry. Wręcz przeciwnie-czarne mydło podczas mycia nawilża i zmiękcza skórę poprawiając stan naszej cery. Istotny jest też fakt, że czarne mydło umyje nie tylko twarz, skórę ciała, ale także włosy! To czyni czarne mydło kosmetykiem uniwersalnym, dzięki czemu ma swoją ogromną liczbę użytkowników wśród osób praktykujących minimalizm. Sprawdzi się także jako „coś do mycia” na biwakach, czy wyjazdach. Poza nim nie musimy brać żadnych środków myjących! Oczywiście mydło to posiada składniki odżywcze-witaminy A i E, dzięki czemu chroni przed nadmiernym rogowaceniem oraz działa antyoksydacyjnie.

Nic więc dziwnego, że skarb Maroka cieszy się popularnością wśród odbiorców, a rzesze jego fanów ulegają regularnemu powiększeniu. Mydełko sprawdza się jako element codziennej pielęgnacji, także minimalistycznej. Nie wysusza, nie podrażnia, a do tego jest produktem bardzo wydajnym. Aha, zapomniałam-nie ma właściwości alergizujących, dzięki czemu sprawdzi się w pielęgnacji już od wczesnych miesięcy życia!

Scroll to Top