Czy warto kupić zbiorniki na deszcz?

Gromadzenie wody deszczowej w dzisiejszych czasach to sposób na zmniejszenie rachunków. Pojemnik na wodę może nam być bardzo pomocny podczas okresów letnich, w których wykorzystamy wodę do podlewania ogródków albo też do spłukiwania toalety. Zbiorniki na deszczówkę są bardzo tanie, więc coraz więcej Polaków posiadających domy jednorodzinne decyduję się na założenie instalacji i podłączenie pod rynny domu.

Najpopularniejsze rodzaje zbiorników na deszczówkę

zbiornik na deszczówkę w KrakowieOczywiście jednym z najczęściej wybieranych zbiorników na deszczówkę jest ich instalowanie pod ziemią. Jest to najlepsze obecnie rozwiązanie, ponieważ wtedy zbiornik nikomu nie przeszkadza i nie zajmuje w ogóle miejsca na działce. Dodatkowo ma on znacznie większą pojemność niż zbiorniki naziemne i jest w stanie pomieścić nawet 2000 litrów. Zbiorniki są również w formie modułowej, dzięki czemu możemy je ze sobą łączyć i w ten sposób uzyskać bardzo duży zbiornik na kilka tysięcy litrów wody. Niektórzy decydują się na to, aby na deszczówkę wykorzystać tylko do podlewania ogródków, ale są również takie osoby, które wodę z rur spustowych oraz z dachu zamieniają na wodę do prania. Możemy również zakupić naziemny zbiornik na deszczówkę W Krakowie. Takie zbiorniki najczęściej umieszcza się przy elewacji budynku i mają one pojemnością od 300 do nawet do 2000 litrów. Dodatkowo producenci zbiorników na deszczówkę doszli do wniosku, że chcą produkować zbiorniki, które będą również w dekoracyjne, aby dobrze prezentowały się z architekturą domu oraz krajobrazu. W ten sposób każdy inwestor jest w stanie wybrać taki zbiornik, której będzie podkreślał stylistykę jego posesji. Zbiornik na deszczówkę nigdy nie powinien być wykonany z metalu, ponieważ woda deszczowa będzie wtedy zawierać kwaśny odczyn, a także wpłynie to na zwiększenie poziomu żelaza w wodzie. Najlepiej wybrać zbiornik na deszczówkę wykonany z tworzyw sztucznych.

W jakim miejscu postawić się zbiornik na deszczówkę? Najwięcej wody z deszczówki uzyskamy z dachu oraz balkonu, ale jakość wody zależy głównie od tego, jaki mamy rodzaj podłoża. Najlepiej wodę deszczową pozyskuje się z jednostopniowych lub dwuspadowych dachów, ponieważ wtedy woda nie gromadzi się na powierzchni tylko szybko spływa do rynien i odpowiednich rur spustowych.

Scroll to Top