Taśmy zamkowe w odzieży

Kurtka, polar, bluza, czy też spodnie to elementy odzieży, które charakteryzuje jeden wspólny element. Poza oczywiście tym, że są ubraniami to ich wspólną cechą jest posiadanie zamka błyskawicznego. Ten wynalazek bardzo ułatwił proces nakładania i zdejmowania ubrań. Jak sama nazwa mówi ideą stosowania zamków było zwiększenie szybkości podczas zakładania odzieży. Po prostu zakładamy ubranie, zapinamy zamek i już jesteśmy gotowi do wyjścia.

Tanie taśmy zamkowe w zamkach błyskawicznych

tania taśma zamkowaBez względu na to, jak praktyczny jest zamek błyskawiczny jest on również elementem odzieży, a zatem jego charakterystyczną i ważną dla nas cechą jest jego wygląd. Nie zawsze podoba nam się zamek w naszej ulubionej bluzie lub spodniach, niekiedy chcieli byśmy go zmienić na inny, ciemniejszy lub bardziej świecący. Na szczęście nie jest to żaden problem. Wystarczy iść do krawca, który za niewielką opłatą zmieni nam zamek na teki jaki byśmy chcieli. Dzięki takim częścią jak tania taśma zamkowa, cały zabieg nie będzie nas kosztował fortuny. Niekiedy nie jest istotny dla nas sam zamek, a na przykład taśma występująca jako jego element. Z tym również nie ma większego problemu, gdyż w każdym szanującym się dobrym zakładzie krawieckim będziemy mieli duży wybór takich elementów, które mogą być dla nas atrakcyjne zarówno ze względu na kolor jak i użyty materiał. Wybór odpowiedniego pozostaje oczywiście w gestii klienta. To on decyduje, czy jasny kolor paska będzie się ładniej komponował z jego dżinsami niż na przykład niebieski. W gestii krawca pozostaje tylko doradztwo w kwestiach technicznych i zaoferowanie rozwiązania odpowiedniego do jego zastosowania. Mam tutaj na myśli oczywiście kwestie wytrzymałościowe, gdyż lepiej jest dobrać wytrzymały pasek do spodni, a nie jest to konieczne na przykład do ozdobnej kieszonki w bluzce. Są dostępne zarówno paski materiałowe jak i z tworzyw sztucznych jak poliester. Barwy także są bardzo zróżnicowane, więc nie będziemy mieli problemów z ich doborem do naszej odzieży.

Wydawać by się mogło, że w tak prostych elementach odzieży jak zamek błyskawiczny nie da się już nic poprawić, ani upiększyć, a tutaj proszę. Wystarczy tylko przyjemna wizyta u krawca i nawet te detale możemy dobrać do naszych indywidualnych potrzeb poprawiając w pewnym sensie wizję projektantów w fabryce.

Scroll to Top