Dlaczego warto mieć elektrody silikonowe?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób chętnie korzysta z fizjoterapii. Dzieje się tak, ponieważ coraz powszechniejsza jest świadomość, że rehabilitacja nie jest czymś, co jest przeznaczone tylko dla ludzi po poważnych urazach, ale także dla każdego, kto odczuwa różnego rodzaju dolegliwości bólowe. Wiele z nich może być bowiem wyleczone bez stosowanie zabiegów inwazyjnych, z czego z pewnością warto skorzystać.

Zastosowane elektrod silikonowych

elektrody silikonoweJednak takie zainteresowanie fizjoterapią jest pewnym wyzwaniem dla samych rehabilitantów. Ich studia trwają latami, przez co liczba pracujących w tym zawodzie nie rośnie tak szybko, jak ilość zainteresowanych skorzystaniem z takich usług. Dlatego też bardzo ważne jest dzisiaj optymalizowanie pracy fizjoterapeutów. Jedną z rzeczy, która może w tym pomóc są elektrody silikonowe. Są one bardzo podobne do klasycznych, metalowych elektrod, ale szybsze i wygodniejsze w stosowaniu. Dzięki temu wykonanie takie zabiegu zabiera fizjoterapeucie zdecydowanie mniej czasu i może on przyjąć więcej osób. Ważny jest też fakt, że elektrody silikonowe są znacznie bezpieczniejsze dla pacjentów. Nie odkształcają się one, tak jak ich klasyczne odpowiedniki, dzięki czemu wyeliminowane jest ryzyko tworzenia się różnych zagięć, które powodują kumulowanie się w nich prądu i bardzo nieprzyjemne odczucia dla pacjenta. Dodatkowo są znacznie łatwiejsze do dezynfekcji, to powoduje, że zabiegi z ich użyciem stają się bardziej higieniczne i nie ma ryzyka przeniesienia różnego rodzaju chorób skóry. Warto wspomnieć także, że ich cena nie jest wygórowana. Dzięki temu inwestycja w takie elektrody z pewnością szybko się zwróci dzięki możliwości przyjęcia większej ilości pacjentów, a także większej ich satysfakcji z przeprowadzonych zabiegów. To ostatnie może powodować, że będą nas polecali innym osobom, które także zdecydują się na skorzystanie z naszych usług.

Podsumowując, jeżeli wykonujemy zabiegi z zakresu elektroterapii, to warto zaopatrzyć się w elektrody silikonowe. Nie są one dużo droższe, niż klasyczne, a mają szereg zalet takich jak zdecydowanie łatwiejsze i szybsze ich aplikowanie oraz, co najważniejsze większe bezpieczeństwo dla pacjenta, zarówno biorąc pod uwagę sam zabieg, jak i kwestie higieniczne.

Scroll to Top