Stylowy stoliczek art deco

Wybór mebli do salonu nie raz i nie dwa sprawie dużo problemów i dylematów. Zazwyczaj najbardziej problematyczne jest wybranie stolika kawowego, gdyż często zdarza się, że w naszym wnętrzu jeden maleńki stolik o stanowczo za mało. Jak więc wybrać stolik odpowiedni do naszych potrzeb i wymagań?

Nowoczesny stolik art deco do salonu

stolik art decoCzęsto jeden stolik kawowy nie wystarcza. Wtedy z pomocą przychodzi stolik art deco. Potocznie zwane stolikami kawowymi również, stoliki art deco można dowolnie komponować pod względem wielkości, wysokości czy ich ilości. Ostatnim trendem jest kompilacja trzech stolików art deco o różnych wielkościach i wysokościach. Takie połączenie dobrze się sprawdza, gdyż jesteśmy w stanie wygospodarować zdecydowanie więcej miejsca, a na każdym osobnym stoliku możemy umieścić coś innego, na przykład dekoracje, przy czym jeden z nich zostawiamy pusty, mający pełnić rolę stoliczka kawowego. Stolik art deco może również pełnić rolę szafki nocnej w sypialni  lub stolika pomocniczego, który ustawiany jest zazwyczaj w towarzystwie narożnej kanapy w salonie. Dzięki takiemu właśnie stolikowi pomocniczemu, każdy kto siedzi na kanapie może wygodnie sięgać po kawę, herbatę czy też inne smakołyki bez konieczności wstawania z niej. Stoliki art deco wyglądają wyjątkowo lekko i przestronnie, a przy tym nie zagracają pomieszczeń. To bardzo nowoczesny element dzisiejszych wnętrz, który warto wziąć pod uwagę przy wyborze mebli i dekoracji. Warto jednak pamiętać, że wysokość stolików powinna być dobrze dobrana względem innych mebli. Jeżeli chcemy ustawić stolik art deco przy fotelu, najlepiej aby był on mniej więcej takiej wysokości jak oparcie, tak samo również jest w przypadku doboru stolika pomocniczego, który ustawiamy przy oparciu kanapy. Przy wyborze stolika kawowego, powinniśmy wziąć także pod uwagę to, że powinien on być nieco niższy od stolików pomocniczych. 

Kierując się tymi kilkoma prostymi zasadami, przy wyborze stolików art deco do naszego salonu, jesteśmy w stanie w sposób idealny dopasować je do naszego wnętrza. Stoliki art deco są ostatnio bardzo popularnym rozwiązaniem ze względu na wygodę. Warto jednak pamiętać aby nie przesadzać z ich ilością, gdyż akurat w tym przypadku od przybytku głowa może rozboleć.

Scroll to Top