Dlaczego warto stosować suplementy?

 

Na początku mojej przygody z siłownią sądziłam, że same ćwiczenia pozwolą rozrosnąć się moim mięśniom, a ja wreszcie będę miała swoją wymarzoną i wysportowaną sylwetkę. Nie miałam jednak pojęcia, że aby cieszyć się naprawdę optymalnymi efektami, trzeba wzbogacić swoją dietę o suplementy, które nie tylko pozwolą mi uzupełnić niedobory minerałów i witamin w organizmie, ale także ułatwią cały proces zwiększania masy mięśniowej.

Sklepy online z suplementami

internetowy sklep z suplementamiJeszcze do niedawna media społecznościowe promowały niezbyt zdrowy typ sylwetki u kobiet. Na szczęście czasy się zmieniły i dzisiaj najbardziej pożądanymi sylwetkami są te kobiece, lub wysportowane. Zawsze chciałam być szczupła, dlatego kiedy zauważyłam, że coraz więcej dziewczyn decyduje się na siłownię i chwalą sobie taki tryb życia, a efekty ich pracy są widoczne gołym okiem, postanowiłam przestać się odchudzać i zacząć przede wszystkim ćwiczyć. Z początku myślałam, że wystarczy po prostu chodzić na treningi regularnie, jednakże w momencie kiedy zaczęłam ćwiczyć na coraz większym obciążeniu, mój organizm zaczął dosłownie wołać o pomoc. Okazało się, że brak mi odpowiedniej ilości białka w diecie oraz witamin. Internetowy sklep z suplementami, który znalazłam posiadał ogromny asortyment, a w dodatku każdy rodzaj odżywek był bardzo dokładnie opisany dzięki czemu nawet osoby rozpoczynające dopiero swoją przygodę z ćwiczeniami, mogły łatwo zrozumieć co muszą zakupić, a czego jeszcze nie potrzebują. Oczywiście pierwszą rzeczą, jaka pojawiła się w moim internetowym koszyku było białko bez którego dzisiaj nie wyobrażam sobie treningów. Następnie zakupiłam także witaminy uzupełniające moją dietę oraz niwelujące ryzyko występowania ich niedoboru. Zdecydowałam się również na zakup BCAA wzmacniającego mięśnie po treningu, zwiększającego potencjał anaboliczny oraz chroniącego moje mięśnie przed degradacją.

Dopiero w momencie, kiedy zaczęłam stosować suplementy zauważyłam znaczną różnicę i zrozumiałam, dlaczego każdy sportowiec nie wyobraża sobie ćwiczeń bez nich. Po treningu nie byłam już tak bardzo zmęczona, a zakwasy niemalże całkowicie ustąpiły. Miałam także znacznie więcej siły podczas samego treningu dzięki czemu mogłam dać z siebie znacznie więcej niż dotychczas. Wszystko to ułatwiło mi cały proces mojej przemiany i dziś, mogę z dumą powiedzieć, że kocham swoje nowe ciało. 

 

Scroll to Top