Dobry kryjący podkład do twarzy

Większość kobiet nie wyobraża sobie wyjść z domu bez makijażu. Dla niektórych samo pomalowanie rzęs jest wystarczające, a dla innych pań pełny makijaż oznacza dopiero gotowość do wyjścia do ludzi. Zasada poprawnego, dziennego makijażu mówi, że im mniej tym lepiej. W ciągu dnia kobiety powinny jedynie delikatnie podkreślać swoją urodę, a jedynie na specjalne wyjścia stosować mocne akcenty.

Rodzaje podkładów do twarzy

kryjący podkład do cery mieszanejKosmetyki do makijażu zostały stworzone z myślą o kobietach, które dbają o swój wygląd i chcą zawsze wyglądać świeżo i młodo. Make up ma na celu podkreślenie naturalnego piękna i zakrycie niedoskonałości, które ma prawie każda z kobiet na twarzy. W zależności od rodzaju cery, dobierane są odpowiednie kosmetyki, które pielęgnują, wyrównują koloryt skóry i wydobywają piękno ukryte wewnątrz każdej z nas. Kryjący podkład do cery mieszanej nie zatyka porów i matuje tłustą sferę na twarzy, czyli czoło, nos i brodę. Cera sucha wymaga nawilżającego podkładu, a tłusta, takiego, który będzie wysuszał wybrane partie skóry. Dobry make up powinien wyrównać kolor skóry i zakryć wszystkie krosty, plamy i przebarwienia, a jednocześnie nie powinien tworzyć efektu maski na twarzy. Trwałość podkładu zależy od jego składu, im więcej sztucznych składników, tym gorsza jakość i szybko nam się rozmaże, albo wytrze pod wpływem dotykania. Do demakijażu należy używać specjalnych preparatów, które nie naruszają naturalnego pH skóry, a jedynie delikatnie zmywają podkład, tusz i szminkę bez konieczności wielokrotnego pocierania. Podkłady występują w formie twardych pudrów, fluidów, kremów i pudrów mineralnych. Każdy posiada inne właściwości i może pomóc w różnych problemach skórnych. Jeżeli wybieramy kryjący podkład w płynie, to po otwarciu nie można go zbyt wiele miesięcy używać, bo dostają się do środka opakowania bakterie, które mogą się przyczynić do powstawania pryszczy, a nawet trądziku.

Kryjący podkład ma znacznie więcej pigmentów mających za zadanie tuszowanie niedoskonałości i dlatego musi być dobrany do koloru skóry w odcieniu o ton jaśniejszym. Dobry podkład nie zatyka porów i pozwala skórze oddychać, przez co jest trwały i nie spływa z twarzy pod wpływem potu. Do cery mieszanej najlepsze są w formie fluidów, lub lekkich kremów.

Scroll to Top