Dofinansowanie na turnus rehabilitacyjny

 

Część osób niepełnosprawnych, dzięki odpowiedniej rehabilitacji i leczeniu, może powrócić do zdrowia i podjąć pracę zarobkową. Takie osoby są najczęściej wysyłane przez państwo na różne terapie i leczenia, które mają im pomóc w powrocie do zdrowia.

Komu PFRON finansuje turnus rehabilitacyjny?

turnusy rehabilitacyjne pfronStarsze osoby często zmagają się z różnymi schorzeniami i dolegliwościami bólowymi, które utrudniają im samodzielne życie. Także osoby niepełnosprawne nie mają łatwo, bo muszą się zmagać z trudami życia codziennego, a także chodzić po lekarzach, aby uzyskać różne dofinansowania. Turnusy rehabilitacyjne PFRON finansuje osobom, które spełniają jeden z podstawowych kryteriów. Mają orzeczoną grupę niepełnosprawną, lub uzyskują bardzo niskie dochody. Celem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych, jest aktywizowanie społecznie i ruchowo osób, które pomimo swojego obecnego stanu, dobrze rokują na przyszłość i mogą wrócić do pełnej zdolności. Na turnusach rehabilitacyjnych odbywają się specjalne zajęcia z rehabilitantami, którzy stosują nowatorskie rozwiązania, które pomagają pacjentom poczuć ulgę i pozbywają ich uciążliwego bólu. W zależności od stopnia niepełnosprawności, Państwowy Fundusz Rehabilitacyjny Osób Niepełnosprawnych,  kieruje pacjentów na tygodniowe, lub dwutygodniowe turnusy rehabilitacyjne. Po takim czasie cześć osób jest w stanie podjąć pracę i powrócić do normalnego życia, a reszta, nadal jest kierowana na różne leczenia dopasowane do schorzenia.

Poza turnusami rehabilitacyjnymi, są też inne rodzaje turnusów, które także są finansowane przez państwo. Oczywiście zawsze można się na nie zapisać prywatnie o opłacić pobyt z własnej kieszeni, bo nie są to zbyt wysokie koszty. Najtańszy pobyt kosztuje niecałe siedemset złotych. 

 

Scroll to Top