Instalacje obsługujące baseny

Dawniej wyznacznikiem luksusu był basen w pobliżu domu. Współcześnie coraz więcej osób może pozwolić sobie na takie coś. Wielu ludzi zastanawia się, co trzeba zrobić, aby mieć taki zbiornik wodny obok domu. Należy zatrudnić architekta, który zaprojektuje instalacje wodną, inaczej basenową. Jego praca pozwoli nam cieszyć się posiadaniem dokładnie takiego basenu, na jakim nam zależy. Na czym polega jego praca i co uwzględnia w swoim projekcie?

Elementy instalacji basenowych

instalacja basenowaBasen to przede wszystkim cała instalacja, która go obsługuje. Składają się na nią elementy, które mają bardzo praktyczne funkcje. Instalacja basenowa to przede wszystkim zawory, które pozwalają napełnić dany zbiornik. Trzeba poprowadzić rury do najbliższego połączenia wodnego oraz założyć osobny licznik. Skoro możemy już zapełnić zbiornik, należy pomyśleć też o jego opróżnieniu. Odpływ powinien znajdować się miejscu trudno dostępnym dla osoby pływającej, aby przypadkowo nie doszło do jego otwarcia. Najlepiej jeśli jest to mechanizm, który pozwala na odpompowanie wody bez fizycznego kontaktu z nią. Woda musi trafić do odpowiedniego zbiornika lub kanalizacji publicznej. Aby pływanie w basenie było przyjemne należy zaplanować sposób dbania o czystość wody. Bardzo często wykorzystuje się do tego chlor. Można go dozować samodzielnie lub korzystać z dozowników. To drugie rozwiązanie jest lepsze, ponieważ do wody trafia bardzo odpowiednia dawka tego preparatu. Do tego woda jest wtedy wprawiana w niewielki ruch, który zapobiega tworzeniu się na jej powierzchni glonów oraz zanieczyszczeń. Taka pompa wymaga podłączenia ze zbiornikiem, w którym faktycznie przechowujemy chlor. Architekt musi wziąć to pod uwagę, aby mógł stwierdzić, że dobrze wykonał instalację basenową. Jest to wiele elementów, które muszą się ze sobą zgrywać w jedną całość.

Taki projekt uwzględni wszystko i powinien być czytelną instrukcją dla budowlańców. Wybierana jest oczywiście najlepsze miejsce do tego, by można było zbudować basen. Trzeba się po prostu na tym znać, aby zrobić taki zbiornik wodny, który będzie łatwy w obsłudze, a korzystanie z niego było przyjemne. Przy okazji dobrze, jeśli w jakimś stopniu będzie to ekonomiczna instalacja, która nie będzie generować dodatkowych kosztów.

Scroll to Top