Ekologiczne ciepło pochodzące z instalacji OZE

 

Ze względu na zwiększone zapotrzebowanie na energie w różnych postaciach konieczna jest rozbudowa jednostek wytwórczych. Obecnie do tego celu przeważnie wykorzystywane są elektrownie czy elektrociepłownie, które spalają paliwa konwencjonalne. W wyniku tego procesu do powietrza emitowane są duże ilości szkodliwych gazów. Powodują one niekorzystne zjawiska takie jak chociażby efekt cieplarniany czy smog.

Bydgoskie firmy inwestują w instalacje OZE

pompy ciepła w BydgoszczyWłaśnie dlatego mieszkańcy większych miast coraz częściej decydują się na instalacje odnawialnych źródeł energii w różnych postaciach. Stają się one coraz bardziej popularne również ze względu na inne czynniki. Kolejnym z nich jest wzrost kosztów zakupu energii. Należy również pamiętać o wzroście wydajności przy jednoczesnym spadku cen takich rozwiązań. To sprawia, że skraca się znacznie czas zwrotu z inwestycji. Dodatkowo w miastach takich jak Bydgoszcz często udzielane jest wsparcie zarówno osobom prywatnym jak i przedsiębiorcom, które ma pomóc w realizacji przedsięwzięcia. Udzielane są między innymi kredyty na warunkach preferencyjnych, dotacje czy dofinansowania. Wszystko to sprawia, że pompy ciepła w Bydgoszczy nie są żadnym niezwykłym widokiem. Obserwując elewacje poszczególnych obiektów można dostrzec urządzenia, które umożliwiają pozyskiwanie ciepła w sposób ekologiczny. Może ono być następnie wykorzystywane do ogrzewania pomieszczeń czy przygotowanie wody użytkowej. Warto wspomnieć, że tego typu urządzenia mogą być instalowane w układach hybrydowych. W takim wariancie oprócz pompy działają panele fotowoltaiczne lub mikroturbiny wiatrowe. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli pomp, które znajdują zastosowanie w różnych budynkach. Nie bez znaczenia jest dostępność firm wykonawczych.

Zajmują się one kompleksowo realizacją takich projektów. Na terenie Bydgoszczy dostępnych jest co najmniej kilka firm, które zajmują się projektowaniem, montażem, a także późniejszą konserwacją i serwisem instalacji. W ten sposób znacznie przedłużona może być żywotność układu co zapewnia większe zyski. Regularny serwis jest także wymagany przez producentów takich urządzeń. Co więcej osoba przeprowadzająca wszelkie czynności sprawdzające powinna być przeszkolona przez producenta poszczególnych rozwiązań. Tylko w ten sposób można zapewnić wymaganą wydajność i niezawodność.

 

Scroll to Top