Farby nadające się do decoupage

Od dawna interesuję się różnorodnymi technikami rękodzielniczymi. Bardzo podoba mi się możliwość samodzielnego stworzenia oryginalnych przedmiotów. Takie niepowtarzalne dekoracje stanowią również świetny pomysł na prezent dla bliskich. Do tej pory zrobiłam kilka kartek w technice decoupage, która mi się bardzo spodobała. Postanowiłam więc zabrać się za jakiś bardziej wymagający projekt. Potrzebowałam do tego kupić parę potrzebnych rzeczy.

Jakich farb używa się do decoupage?

 sprawdzone farby do decoupageDecoupage jest taką techniką, w której łączy się różnorodne materiały. Najczęściej jest to papier oraz drewno, chociaż zdarzają się również elementy wykonane z metalu. Takie połączenie może dać naprawdę ciekawy efekt, który cieszy oko. Do wykonania ciekawych przedmiotów mogą się nam przydać sprawdzone farby do decoupage. Podczas wybierania warto pamiętać o tym, że możemy ich potrzebować do malowania różnorodnych powierzchni. Warto więc wybrać takie, które dobrze wyglądają na różnych materiałach. Dzięki temu jeden zestaw farb doskonale sprawdzi się zarówno podczas tworzenia kartek, jak również ozdób czy pudełek. Decoupage sprawdza się świetnie do wytwarzania ozdób czy kartek świątecznych. Czasami wystarczą nawet materiały, które mamy w domu, aby powstało coś ciekawego. Zdecydowałam się w końcu zabrać za jakiś większy projekt. Chciałam stworzyć oryginalne pudełko na biżuterię, które nie tylko wyglądałoby oryginalnie, ale również było praktyczne. Chciałam ozdobić je różnorodnymi elementami, które przyciągałyby wzrok. Bardzo przydały mi się kupione farby. Dzięki nim mogłam samodzielnie dobrać kolorystykę, która mi się najbardziej podoba. Bardzo cieszę się z tego, że mogę malować po różnych powierzchniach – jest to bardzo przydatne w tej technice.

Uwielbiam zajmować się rękodziełem. Jest to dla mnie doskonały sposób na relaks, a przy okazji mogę stworzyć wiele oryginalnych przedmiotów. Bardzo mi się podoba decoupage, ponieważ daje ogromną liczbę możliwości. Do wykonywania ozdób w tej technice nie potrzeba wiele – wystarczą odpowiednie papiery, klej, jakieś tasiemki. Przyda się jeszcze odpowiedni zestaw farb. Mogą one być wykorzystywane zarówno podczas tworzenia kartek, jak również szkatułek czy dekoracji do domu. Można nimi malować różne powierzchnie, co jest ich największą zaletą.

Scroll to Top