Jakie powinno być body dla niemowlaka?

Body to rodzaj odzieży, stosowanej zarówno w przypadku kobiet, jak i niemowląt. Nazwę zaczerpnięto z angielskiego słowa, które po przetłumaczeniu oznacza „ciało”. Ubranie to nakłada się bezpośrednio na skórę, przez co niewłaściwie wybrany materiał może powodować spory dyskomfort. Należy zwrócić na to uwagę, szukając odpowiedniego ubranka dla swojego dziecka. Większość produktów uszyta jest w podobny sposób, jednak mimo to warto przyjrzeć się ich budowie.

Czy body przydaje się dla niemowląt?

białe body niemowlęceTego typu element odzieży bardzo przypomina kaftan. Body zapina się pod kroczem, aby podczas naturalnych ruchów dziecka, ubranko nie podwinęło się, przez co malec będzie w stanie z dobrym samopoczuciem bawić się, spać i wykonywać inne aktywności. W body można ubrać dziecko bez względu na to, czy jest to czas zabawy, czy pójścia na spacer. W takim ubranku swobodnie można udać się z maluchem na spotkania rodzinne, wizyty u lekarza czy nawet na przejażdżkę wózkiem. Odpowiedni fason sprawia, że dziecko przez cały czas ma okryty zarówno brzuszek, jak i plecy, dlatego ryzyko przeziębienia się lub podrażnienia skóry jest bardzo niskie. Body można stosować razem z pieluchą, a w razie potrzeby można ją wymienić, bez konieczności rozbierania malucha. Rodzice mają spory wybór w przypadku tego typu ubrań – na rynku dostępnych jest masa wzorów i kolorów, jak chociażby białe body niemowlęce, na które producent naniósł zabawne grafiki lub teksty.

Większość produktów typu body wykonywane jest z niezwykle miękkich i delikatnych tkanin. Niemniej jednak warto zwrócić uwagę na to, czego użyto do produkcji ubranka. Zbyt szorstki materiał może sprawiać wiele problemów dzieciom, które nieustannie są w ruchu. Duży wybór produktów można znaleźć w sklepach internetowych.

Scroll to Top