Istota karmy bezzbożowej

Dieta kota powinna być oparta na pokarmach mięsnych, co do tego pewnie nikt nie ma wątpliwości. Wciąż niewiele osób wie jednak, że karma musi być pozbawiona wszelkiego rodzaju produktów zbożowych, by układ trawienny kota był w stanie sobie z nią jak najlepiej poradzić. Producenci karmy dla kota doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego proponują swoim klientom produkty, których skład jest całkowicie pozbawiony zbóż.

Bezzbożowa karma dla kotów

bezzbożowa karma dla kotaKiedy udamy się do sklepu zoologicznego i porozmawiamy ze specjalistą o kwestii żywienia naszego kota, bez żadnego problemu dowiemy się o wszystkim, co jest szkodliwe dla każdego kota. Dzięki wykluczeniu konkretnych składników z diety kota możemy w łatwy sposób zadbać o jego zdrowie i kondycję fizyczną. Jednym z najważniejszych składników, który nie powinien pojawiać się w kociej karmie jest oczywiście zboże w różnych postaciach. Dobrej jakości bezzbożowa karma dla kota jest odpowiednim posiłkiem dla każdego kota – bez względu na jego wiek i rasę. Karmy bezzbożowe swój skład opierają przede wszystkim na mięsie – surowym i suszonym, które ma zaspokoić potrzeby energetyczne naszego kota. Dodatkowo, skład karm bezzbożowych wzbogacany jest o warzywa, które dostarczają kotu odpowiednich witamin i minerałów, co pozwala na utrzymanie zwierzaka w dobrej kondycji zdrowotnej. Dzięki zachowaniu zbilansowanej diety u kota, możemy uniknąć wielu zbędnych wizyt u weterynarza, a dodatkowo pozytywnie wpłynąć na wygląd kociej sierści. Na rynku znajdziemy wiele różnorodnych karm dla kotów, które charakteryzują się składem pozbawionym produktów zbożowych. Produkowane są one przez różne firmy, w różnych smakach i wielkościach. Dzięki temu bez większego problemu, znajdziemy karmę, która będzie odpowiednia dla naszego kota i dla naszego portfela.

Chociaż w pierwszej chwili może wydawać się nam, że karma bezzbożowa charakteryzuje się wyższą ceną niż karma, która jest ogólnodostępna w popularnych hipermarketach, musimy wziąć pod uwagę, że za wyższą ceną stoi odżywcza karma. Wysoka jakość karmy oznacza, że nasz kot będzie potrzebował mniejszych ilości karmy, by zaspokoić swój głód i pozyskać z pożywienia odpowiednią ilość energii, która będzie mu potrzebna do codziennych aktywności i szalonych psot.

Scroll to Top