Jak często czyścić separatory ropopochodne?

 

Czyszczenie separatorów powinno odbywać się zgodnie z zaleceniami producenta, który wyprodukował dane urządzenie. Większość producentów określa częstotliwość odbioru odpadów, które zgromadziły się w separatorze na dwa razy w roku. Musimy jednak pamiętać, aby takie kontrole oraz odbiór odpadów wykonywać wcześniej, ponieważ co pewien okres czasu będziemy kontrolowani przez służby ochrony środowiska i nie może dojść do przekroczenia dopuszczalnych stężeń w separatorze.

Jak wykonuje się czyszczenie separatorów?

czyszczenie separatorów we WrocławiuDo czyszczenia separatorów używa się pojazdów asenizacyjnych albo pojazdów Wuko. Najczęściej polega to na tym, że wybierane są lekkie substancje, które zgromadziły się na powierzchni wody. Wtedy wypompowuje się i utylizuje całą zawartość i dokonuje się całkowitego płukania wnętrza separatora oraz wszystkich urządzeń, które występują w nim. W wielu sytuacjach musimy dokonać demontażu i wyciągnąć filtry koalescencyjne, aby je dokładnie umyć i również sprawdzić stan techniczny. W niektórych przypadkach będzie stwierdzone to, że filtry zostały mocno zużyte i należy dokonać ich wymiany. Najczęściej firma, która będzie wykonywała czyszczenie separatorów będzie również posiadała dodatkowe wyposażenie, dzięki któremu zostaną wymienione wszystkie zużyte części. Po oczyszczeniu separator powinien zostać napełnionej czystą wodą. Najprościej jest zlecić takie zadanie specjalistom, którzy realizują usługi takie jak czyszczenie separatorów we Wrocławiu. Nie będziemy musieli wtedy martwić się o separatory, które posiadamy, ponieważ zostaną one odpowiednio odświeżone i będą mogły przez kolejne okres czasu spokojnie funkcjonować. W przypadku separatorów ropopochodnych możemy je czyścić tylko kilka razy w roku, ale w przypadku separatorów tłuszczu musimy je oczyszczać kilka razy w miesiącu. Czyszczenie separatorów zależy głównie od tego, jak dużo przetwarzanych jest tłuszczy, które powodują zanieczyszczenia i nieprzyjemny zapach.

Zawsze przed wyborem odpowiedniej firmy do czyszczenia separatorów powinniśmy sprawdzić, czy posiadają oni odpowiednie uprawnienia także specjalistyczny sprzęt, który niezbędny jest do wykonywania takich zadań. Najczęściej czyszczenie separatora polega na tym, że zostanie spuszczona woda z urządzenia, a następnie wszystkie osady jest tłuszczów zostaną usunięte. Po tym działaniu separator ponownie napełniony jest wodą i może ponownie funkcjonować.

 

Scroll to Top