Jak wszyć zamek?

Jedna z trudniejszych czynności dla szkolących się krawcowych, jest wszywanie zamka. Niezależnie od tego, czy jest to tkanina gładka w bluzce, twardy jeans spodni czy puszysta kurtka, zawsze napotka się jakieś trudności. Jedną z trudniejszych jest dobór odpowiedniego zamka. Ich rodzajów jest wiele, jednak często o wyborze przesądza wygląd suwaka.

Czy suwak do zamka ma znaczenie?

suwak do zamkaJednym z ważniejszych rzeczy, jakie bierze się pod uwagę, kupując zamek, jest jego suwak. To właśnie od niego zależy, to czy prosto będzie się nim posługiwać oraz jak ostatecznie będzie wyglądał w konkretnym połączeniu z całym ubraniem. Suwak do zamka jest jego głównym elementem, bez którego nie mógłby funkcjonować. Jego dobry wybór może ostatecznie decydować o tym, jak cały zamek będzie się prezentował. Rodzajów suwaków jest tak samo wiele, jak i samych zamków. Główną różnicą jest materiał, z którego są wykonywane zamki. Od metalowych po plastikowe, każdy ma suwak z adekwatnego materiału. Dużo zależy tu również od tego, gdzie będzie się montować taki zamek. Nie najlepszym pomysłem jest montowanie suwaka z kruchego plastiku w kurtce zimowej, bo sam materiał zostanie zniszczony przez mróz. Znowu metalowych i ziębiących zamków nie montuje się z reguły przy ubraniach, które przylegają do nagiego ciała. Byłoby to mało komfortowe. Większe suwaki powinno montować się również w kurtkach dla dzieci, a mniejsze i bardziej dyskretne w spodniach dla dorosłych.

Choć suwaki do zamków wydają się małym i nieistotnym elementem, to w rzeczywistości są bardzo ważne. Każdy oceni jego obecność w momencie, gdy ów suwak się urwie lub zgubi. Wówczas funkcjonowanie całego zamka jest mocno utrudnione i ciężko jest zwyczajnie korzystać ze wszystkich ubrań, jeśli nie ma za co poprowadzić zamek do góry lub w dół.

Scroll to Top