Jak wybrać odpowiednią kołderkę dla niemowląt?

W teorii to zwykła kołdra dla niemowlęcia, w praktyce jednak jej wybór wcale nie jest zadaniem prostym. Na rynku jest ich całe mnóstwo, do tego różnią się między sobie wielkością czy tkaniną, z której zostały uszyte. Jak więc wybrać odpowiednią pościel dla naszego dziecka?

Właściwości kołdry dla niemowląt

kołderki dla niemowlątSprawa wydaje się być oczywista: kołdra ma okrywać małe ciałko w czasie snu i zapewnić mu przyjemne ciepło. Rodzice wiedzą jednak, że wybór odpowiedniej pościeli dla maluszka poprzedzony jest długimi godzinami poszukiwań. Kołderki dla niemowląt bywają wykonane z różnych tkanin, z których najpopularniejszą w ostatnim czasie jest minky. To rodzaj polaru, który jednak różni się znacząco od tego, który znany jest nam na co dzień. Jest wyjątkowo delikatny, a na jego powierzchni znajdują się charakterystyczne wypustki w kształcie kółek, gwiazdek lub serduszek. W przypadku kołderek minky towarzyszy inny materiał, najczęściej bawełna. Całość składa się na miłą dla oka i przyjemną w dotyku kołderkę, którą można wykorzystać w domu lub podczas spaceru. Co jednak ważne, jest to materiał, który przepuszcza powietrze, a zatem dziecko jest odpowiednio chronione przed chłodem. Jest to jedna z ważniejszych cech pościeli dla dziecka. Nie może być ona ani zbyt gruba, ani za cienka. Istotne jest także, by łatwo ją było utrzymać w czystości. Jest to szczególnie istotne w przypadku alergików. Dla nich przeznaczone są kołderki hipoalergiczne, dające się często czyścić w wysokich temperaturach. Kołderki dla niemowląt, których nie wolno prać w pralce, są na dłuższą metę niepraktyczne. Pościel musi też być dobrze wykonana i ładna, w niektórych przypadkach pełni nawet funkcję ozdobną dziecięcego pokoju, zwłaszcza że kołderki dla niemowląt są dziś szyte z tkanin o szerokiej gamie kolorów i wzorów. Na ich powierzchni daje się też wyhaftować imię dziecka lub datę jego narodzin, co stanowi ciekawy prezent np. z okazji chrztu. Godne uwagi są zwłaszcza komplety pościeli, które oprócz kołdry zawierają też dopasowaną do niej poduszkę.

Kolorowe, delikatne, wygodne – tak w kilku słowach opisać można kołderki dla niemowląt, jakie kupić można w wielu sklepach internetowych i stacjonarnych. Niektóre z nich oferują w ramach zakupu możliwość personalizacji pościeli lub dowolnego skompletowania jej elementów. 

Scroll to Top