Leczenie poprzez hipnoterapię

 

Coraz większą popularnością zaczęła cieszyć się hipnoterapia. Hipnoterapia ma szerokie zastosowanie w walce z rożnego rodzaju chorobami patologiami i nałogami. Polega na tym, że wprowadza się pacjenta w głęboki trans za pomocą hipnozy. Hipnoterapeuta swoimi sugestiami odkrywa to, co jest ukryte w podświadomości chorego. Są to trudne i nieprzyjemne emocje, które wprowadzają pacjenta w stany chorobowe.

Leczenie różnych zaburzeń poprzez hipnoterapię

hipnoterapia leczenieHipnoterapia stała się bardzo popularna w walce z alkoholizmem, narkomania i depresją. Pomaga też w leczeniu nerwicy i wszelkiego rodzaju fobii. Moja znajoma, która jest alkoholiczką niedawno skorzystała z hipnoterapii. Muszę przyznać, że od razu zauważyłam u niej poprawę. Jak dotąd, regularnie uczęszczała na terapię indywidualną i na meetingi AA. Jednak co jakiś czas, dalej zapijała. W końcu, weszła w wyszukiwarkę internetową i wpisała frazę: ,,hipnoterapia leczenie alkoholizmu”. Znalazła kilka ciekawych ofert i zapisała się na seans w Bydgoszczy. Pojechałam tam z nią. Czekałam na nią godzinę, po czym wyszła zupełnie odmieniona. Jest teraz spokojniejsza uśmiechnięta i nie ma obsesji picia alkoholu. Uważam, że jest to prawdziwy sukces bo pamiętam, jak jeszcze miesiąc temu nie mogła się oprzeć ciągłym myślom o piciu. Wierzę w to że hipnoterapia jest skuteczna w walce z wszelkiego rodzaju zaburzeniami psychicznymi. Najczęstszą przyczyna popadania w nałogi jest właśnie nieradzenie sobie z przykrymi emocjami i chęć ucieczki. Chorzy szukają ulgi pocieszenia i ukojenia. Jest to niekonstruktywna metoda radzenia sobie z tymi emocjami która może w końcu przekształcić się w uzależnienie. Dzięki hipnozie, moja przyjaciółka odzyskała radość życia i jest zupełnie inną kobietą. Wczoraj nawet wyszłyśmy na zakupy do centrum handlowego, co byłoby nie do pomyślenia jeszcze miesiąc temu.

Jedynym warunkiem, żeby wyjść ze stanu depresyjnego czy nałogu jest rzeczywista chęć wyzdrowienia. Pacjent musi być o tym przekonany i zdeterminowany. Jeżeli chory nie ma tej świadomości, że jest osobą uzależnioną albo potrzebującą pomocy w związku np. z nerwica to hipnoterapia nie ma najmniejszego sensu. Jeżeli chodzi o koszt takiego seansu to wynosi on około dwustu pięćdziesięciu złotych. Widziałam też tańsze oferty, np. w Toruniu.

 

Scroll to Top