Materace z pianki

 

Jakość snu ma wielkie znaczenie dla naszego zdrowia. Jeżeli nie będziemy się wysypiać, to z pewnością się to odbije na naszym zdrowiu. Spanie na nieodpowiednim podłożu, może nawet spowodować długotrwałe bóle w kręgosłupie.

Jakiej wysokości są materace piankowe?

materac piankowy 10 cmIdąc do sklepu z materacami, mamy możliwość położenia się i sprawdzenia każdego rodzaju na własnej skórze. To bardzo ważne przez zakupem, ponieważ najczęściej kupujemy jeden materac, który nam służy przez wiele lat, więc warto go dobrze wybrać, aby się nie męczyć w trakcie snu. Najlepszy jest materac piankowy 10 cm, gdyż zapewnia optymalne podparcie pleców i głowy leżącej osoby. Grubość materaca wpływa na jego twardość, ale też jest ważna ze względu na głębokość ramy łóżka, gdyż materac zawsze powinien choć minimalnie wystawać ponad ramę żeby można było na nim wygodnie spać. Jeżeli chcemy go używać jako samodzielne łóżka, to lepiej wybrać grubszą piankę, która będzie stanowiła dobrą izolację od podłogi. Pianka najczęściej jest kilkuwarstwowa, aby zapewnić optymalne podparcie pod głową, klatką piersiową biodrami i nogami. Dla osób lubiących spać na plecach, możemy kupić materac wyprofilowany, do którego nie będzie nam potrzebna poduszka, a jedynie kołdra. Materac piankowy może mieć także wysokość piętnastu i dwudziestu pięciu centymetrów. Jest on pokryty specjalnym pokrowcem, który zabezpiecza go przed zamoczeniem i zabrudzeniem. Powierzchnię materaca można jedynie przecierać wilgotną szmatką, gdyż nie można go zamoczyć.

Niektórzy producenci materaców oferują klientom możliwość darmowego testowania ich produktu przez czternaście dni i w razie niezadowolenia nie ma konieczności jego kupowania. Piankowy materac o wysokości 10cm jest jednym z najlepszych modeli dostępnych na rynku.

 

Scroll to Top