Najlepsza drukarka fleksograficzna do folii

Od kilku lat prowadzę własną piekarnię, która zajmuje się produkcją nie tylko pieczywa, ale i również słodkości. Można więc nabyć u mnie także słodkie przekąski takie jak drożdżówki, rurki z kremem, eklerki czy nawet kremówki. Z racji tego, że wszystkie wyżej przytoczone produkty kupowane są u mnie przez klientów detalicznych, do zapakowania pojedynczych sztuk ciasta wykorzystuję sporo folii. Z czasem byłem już zmęczony nieustannym zamawianiem worków, które bardzo często kończyły mi się w najmniej odpowiednich momentach. Zdecydowałem się więc na zakup zarówno urządzenia produkującego folię, jak i drukarki fleksograficznej, która mogła ją znakować. 

Drukarki, które potrafią znakować folie 

drukarka fleksograficzna do foliiZdecydowałem się na zakup małego urządzenia produkującego folię w technologii tzw. wylewu. Polega ona na wlaniu roztopionej uprzednio, specjalistycznej mieszanki, która rozlewa się na specjalnej, płaskiej blaszce chłodzącej. W tak powstałą, cienką folię zawijałem swoje ciasta, które dzięki temu zachowywały dłuższą świeżość i nie były narażone na wyschnięcie. Z myślą o skutecznej reklamie postanowiłem ponadto dodatkowo drukować na folii logo swojej piekarni. Okazało się jednak, że możliwość tą oferuje jedynie specjalistyczna drukarka fleksograficzna do folii. Choć jej cena nie należy do najniższych, to jednak za sprawą szczęśliwego zrządzenia losu udało mi się ją zakupić w bardzo atrakcyjnej cenie (była ona bowiem objęta specjalną promocją). Drukarka ta jako jedyna na rynku umożliwia drukowanie nawet na najbardziej nieoczywistych materiałach takich jak skóra, karton czy właśnie folia. A to wszystko za sprawą nowoczesnych rozwiązań, do jakich niewątpliwie zaliczają się zastosowane w tym urządzeniu promienie laserowe, które umożliwiają znakowanie nawet najcieńszych materiałów, nie doprowadzając do ich uszkodzenia. Warto przy tym dodać, że drukarka ta pomimo swych zaawansowanych funkcji, jest w pełni zautomatyzowana, a jej obsługa jest łatwa i przejrzysta nawet dla takiego technicznego laika jak ja. 

Nowoczesne drukarki, które dają możliwość znakowania nawet niezwykle delikatnych, podatnych na uszkodzenia materiałów sprawdzą się zwłaszcza w branżach spożywczych, które wykorzystują do produkcji folie. Drukarka ta dała mi możliwość umieszczania na folii zaprojektowanych przeze mnie elementów graficznych, które bezpośrednio nawiązywał do świadczonych przeze mnie usług. W ten oto sposób zapewniłem sobie dodatkową reklamę, która przyciągnęła do mnie nowych klientów. 

Scroll to Top