Najlepszy krem przeciwzmarszczkowy

 

Kobiety zrobią wiele dla młodego wyglądu. Są w stanie znieść ból fizyczny podczas wykonywanych zabiegów pielęgnacyjnych, a także dyskomfort po zakończonej operacji plastycznej w czasie rekonwalescencji. Szczególnie ważna dla kobiety jest twarz, bo widzi ją każdy i nie można jej ukryć. Oznaki starości są widoczne na twarzach każdego z nas, bo jest tam wrażliwa i delikatna skóra.

Działanie kremu przeciwzmarszczkowego

najlepsze kremy przeciwzmarszczkowe pod oczyZ wiekiem nasze ciało zaczyna coraz bardziej odbiegać od ideału, bo rozpoczął się postępujący proces starzenia się komórek. Zwalnia nasz metabolizm, a organizm nie produkuje już tyle kolagenu co wcześniej. Najczęściej po około trzydziestym roku życia, pojawiają się pierwsze zmarszczki mimiczne, które są widoczne kiedy się uśmiechamy. Najczęściej się znajdują w kącikach ust i w okolicach oczu. Nie są one głębokie, więc można z nimi walczyć. Najlepsze kremy przeciwzmarszczkowe pod oczy, posiadają lekką, żelową konsystencje, aby szybko się wchłaniały i nie obciążały skóry, gdyż w tym miejscu jest ona bardzo cienka i wrażliwa. Miejsc pod oczami nie można pocierać, bo łatwo spowodować trwałe zaczerwienienia, dlatego kremy do tej strefy twarzy, trzeba delikatnie wklepywać opuszkami palców. Najlepsze kremy posiadają w swoim składzie dawkę witaminy C, oraz naturalne wyciągi roślinne, które mają zbawienny wpływ na skórę. Dość często kremy są wzbogacane kwasem hialuronowym, ponieważ występuje on naturalnie w naszej skórze i odpowiada za jej sprężystość i gładkość. Dość popularne są kremy z płatków róż, ponieważ mają działanie nawilżające i potrafią skutecznie zredukować niechciane worki pod oczami. Aby pozbyć się płytkich zmarszczek i wygładzić skórę pod oczami, należy stosować krem rano i wieczorem i najlepiej go trzymać w lodówce, ponieważ chłodny kosmetyk dodatkowo zmniejszy opuchnięcia i obkurczy naczynia krwionośne.

W sklepach znajdziemy mnóstwo rodzajów kremów, których producenci przekonują swoje klientki, że ich krem zlikwiduje problem zmarszczek w ciągu paru tygodni. Co do płytkich zmarszczek, to  jest to możliwe, ponieważ nie są one jeszcze trwałe, ale w przypadku głębokich i dużych bruzd na twarzy, żaden krem już nie pomoże i konieczna będzie wizyta u chirurga plastycznego, albo w salonie medycyny estetycznej.  

 

Scroll to Top