Złoty łańcuszek ze splotem skandynawskim

 

W całej gamie biżuterii historycznej wzorowanej na znaleziskach, bodaj najmniej było łańcuszków. Niewiele znalezisk takowe posiadało, więc normalnym było że zwykle nie wykonywaliśmy ich standardowo, choć czasem zdarzały mi się zamówienia na standardowe łańcuszki ze złota, choćby do wisiorków czy biżuterii.

Niespotykane łańcuszki ze złota

złote łańcuszkiW końcu jednak postanowiłem spróbować sił w konwencjonalnej biżuterii, gdyż sporo klientów o takową pytało, a była ona zdecydowanie prostsza do wykonywania niż zdecydowana większość ozdób historycznych, posiadających bardzo misternie wykonane zdobienia i wzory. Dopiero po jakimś czasem odważyłem się na pierwsze próby eksperymentowania ze wzorami, wykonując złote łańcuszki w splocie skandynawskim, który może nie był zbyt trudny do wykonania, jednak dość skomplikowany i czasochłonny, szczególnie przy pracy z tak plastycznym i miękkim materiałem jak złoto. Mimo iż pierwsze podejścia nie były zbyt udane, nabrałem na tyle dużej wprawy, iż w niedługim czasie mogłem bez większego trudu zacząć wyrabiać tego rodzaju łańcuszki nie tylko do normalnej biżuterii, gdzie wyglądały bardzo oryginalnie i ciekawie, bo taki wzór nie był spotykany w żadnym sklepie jubilerskim, ale również mogłem powoli wprowadzać takie łańcuszki do oferty przeznaczonej dla kolegów odtwórców, którzy jednak stanowili główną część klienteli, i to głównie dla nich zdecydowana większość moich wyrobów była przeznaczona.

Nowy dodatek cieszył się ogromnym zainteresowaniem, gdyż okazało się iż wielu kolegów szukało podobnych ozdób od dłuższego czasu, nie mogąc ich jednak znaleźć u większości renomowanych rzemieślników. Mogłem więc śmiało zacząć wyrabiać je na większą skalę, na stałe wprowadzając łańcuszki do gamy wyrobów, jakie wykonywałem.

 

Scroll to Top