Noszenia maski z filtrem

 

Obecnie w wielu krajach panuje obowiązek noszenia maseczek w celu ochrony własnego i innych zdrowia. Jest to obecnie najskuteczniejsza metoda w walce z cząsteczkami chorobotwórczymi unoszącymi się w powietrzu. Jednak nie każda maska jest tak samo skuteczna.

Przed czym nas chroni maseczka FFP2?

maska z filtrem ffp2W sklepach znajdziemy wiele rodzajów maseczek, które można nosić na co dzień. Jedne są wykonane z bawełny, mają podszewki, wkładki czy specjalne filtry. Maska bez filtra z pewnością nie zabezpieczy nas w stu procentach przed zanieczyszczeniami i zarazkami, dlatego lepiej zainwestować z lepszy model. Bardzo dobra jest maska z filtrem FFP2, które plasuje się na drugim miejscu w kategorii skuteczności. Choć nie uchroni nas przez cząsteczkami chorobotwórczymi takimi jak wirusy i bakterie, ale zabezpieczy przed wszelkimi zanieczyszczeniami znajdującymi się w powietrzu. Świetnie nadaje się do stosowanie w sezonie grzewczym przez mieszkańców bardzo zanieczyszczonych miast, ponieważ filtr FFP2 zatrzymuje pył zawieszony PM2,5 i PM10, kurz, pyłki roślin i wszelkie metale ciężkie unoszące się w spalinach. Jest ona typową półmaską, którą można wielokrotnie wykorzystywać przez tą samą osobę. Wystarczy ją ostrożnie zdjąć i zdezynfekować odpowiednim płynem lub czystym alkoholem od zewnętrznej strony. Dzięki czemu pozbędziemy się wszelkich zanieczyszczeń i bakterii. Można ją nosić cały. Przeważnie wystarcza na kilkanaście dni stosowania, po czym trzeba ją wymienić na nową, ponieważ filtry są montowane na stałe.

Zakup maseczki powinien być dostosowany do zagrożeń panujących na danym terenie. Nie ma sensu kupować drogiej maseczki, która ochroni nas przez zagrożeniami, które nie panują na naszym obszarze. Ten model maski jest bardzo uniwersalny i skuteczny.

 

Scroll to Top