Zastosowania pras hydraulicznych

 

Stal jest obecnie jednym z najczęściej wykorzystywanym surowcem do realizacji różnego rodzaju procesów produkcyjnych. To właśnie ze stali wykonuje się różnego rodzaju elementy mechaniczne, karoserię samochodów, rury czy wkręty. Dlatego tak ważne jest wybranie odpowiedniego sposobu obróbki części i elementów wykonanych ze stali.

Zalety prac hydraulicznych typu C

prasa hydrauliczna typu CZe względu na bardzo szerokie wykorzystywanie stali do produkcji wciąż powstają nowe sposoby obróbki tego surowca. Musza się one cechować jednocześnie wysoką skutecznością, a przy tym nie uszkadzać tych elementów. Przykładem szczególnie często wykorzystywanego urządzenia do obróbki elementów ze tali jest prasa hydrauliczna typu C. Jest to obecnie bardzo powszechnie wykorzystywana maszyna do obróbki metali, głównie używana w przemyśle zwłaszcza do gięcia, znakowania, a także głębokiego tłoczenia. Zastosowania tej maszyny są więc bardzo duże i obecnie trudno wyobrazić sobie jakiekolwiek sprawnie działające przedsiębiorstwo produkcyjne bez prasy hydraulicznej tego typu. Popularność tej maszyny jest spowodowana faktem, że jako jedna z niewielu maszyn do obróbki stali umożliwia ona regulowanie siły jej pracy, a zwłaszcza siły nacisku. Większość pras hydraulicznych jest oparta o dwa cylindry, które są ze sobą połączone i działają wspólnie, Oba składają się ze szczelnie zamkniętych tłoków, a całość jest wypełniona olejem hydraulicznym. Spośród różnego typu aktualnie dostępnych pras hydraulicznych szczególną popularnością cieszą się prasy typu C. Nazwa ta bierze się bezpośrednio od kształty ramy tych urządzeń, a ich główna zaletą jest wspomniana już wczesnej bardzo płynna regulacja siły nacisku tych urządzeń. Prasy hydrauliczne typu C mogą być regulowane w bardzo szerokim zakresie, od 600 do 2500 kN. Dodatkowo, w standardowym wyposażeniu tego typu pras hydraulicznych znajduje się sterownik noży, w który nie są wyposażone prasy innego typu. Dzięki temu korzystając z pras hydraulicznych typu C można mieć gwarancję wysokiej sprawności realizacji produkcji, niezwykłej precyzji i powtarzalności.

Dzięki odpowiednio wybranemu urządzeniu do obróbki metali można zapewnić sobie bardziej sprawne realizowanie procesów produkcyjnych. Bardzo ważne jest wybieranie takich urządzeń, które cechują się bardzo wysoką powtarzalnością realizacji procesów produkcyjnych i niskim ryzykiem wystąpienia wszelkich defektów. Wszystkie te zalety posiadają różnego typu prasy hydrauliczne.

 

Scroll to Top