Panele ścienne z betonu

Innowacyjność w branży budowlanej przejawia się nie tylko w pracach nad zupełnie nowymi surowcami do produkcji materiałów budowlanych. To również umiejętność adaptacji znanych powszechnie materiałów do nowych potrzeb, nadających im nową funkcjonalność. Tak też dzieje się z cementem, podstawowym surowcem do produkcji betonu, z którego wytwarzane są świetne elementy wykończeniowe i dekoracyjne. Między innymi bardzo efektowne i trwałe panele ścienne.

Dekoracyjna płyta ścienna z betonu

płyty betonowe na ścianęBeton stał się bardzo pożądanym materiałem w aranżacji wnętrz wraz z pojawieniem się mody na styl industrialny nacechowane surowością i skromnością aranżacji. Od tego momentu zaczął się rozwój prac na dostosowaniem elementów wykończeniowych z betonu do każdego stylu wnętrza. Należało też stworzyć nowe mieszanki cementowe zapewniające niską wagę elementów przy zachowaniu wszystkich parametrów wytrzymałościowych betonu. Jednym z podstawowych materiałów używanych najpowszechniej w pracach wykończeniowych są ostatnio płyty betonowe na ścianę. Są one wytwarzane z odpowiednich mieszanek betonu architektonicznego z dodatkiem różnorodnych komponentów wzmacniających oraz barwników. Beton architektoniczny słynie z bardzo dobrych możliwości kształtowania co sprzyja w tworzeniu bardzo dekoracyjnych wzorów na licach płyt ściennych. Panele betonowe mogą uzyskać niemalże dowolny kolor i fakturę dzięki barwieniu masy cementowej barwnikami i kruszywami mineralnymi. Skalę możliwości produkcji bardzo efektownych płyt obrazuje perfekcyjne tworzenie imitacji bardzo drogich płyt kamiennych. Płyty betonowe na ściany to nie tylko efekt dekoracyjny ale również bardzo trwała inwestycja. Najlepsze panele ścienne są lekkie i cienkie, a swoją trwałość zawdzięczają zastosowaniu odpowiednich technologii. Najbardziej znaną jest metoda produkcji określana jako GRC polegająca na zbrojeniu płyt włóknem szklanym oraz cyrkonem, który stanowi tzw. zbrojenie rozproszone. Umożliwia to dowolną obróbkę płyt bez pęknięć i odprysków. Dodatkowe wzmocnienie powierzchni płyt ściennych przed różnorodnymi czynnikami stanowią warstwy impregnatów. Chodzi głównie o uzyskanie jeszcze wyższej odporności na wilgoć i zaplamienia.

Płyty ścienne wykonywane z betonu można montować w każdym pomieszczeniu bez względu na stopień wilgotności. Odpowiednie impregnaty zabezpieczające pozwalają na układanie ich na kominkach i wszędzie tam gdzie jest podwyższona temperatura. Sam montaż ściennych płyt betonowych jest bardzo prosty i opiera się głównie na zaprawach klejowych. Pełen opis dostępnych produktów znajdziemy na stronach internetowych producentów.

Scroll to Top