Popularne przyczepki do roweru

Jazda na rowerze sprawia dużo przyjemności dorosłym, ale także dzieciom. Nawet niemowlakom, które nie potrafią jeszcze samodzielnie chodzić. Jednak żeby móc bezpiecznie wozić ze sobą tak małe dziecko, trzeba mieć odpowiedni model przyczepki z funkcją montażu fotelika samochodowego, w którym będzie jechał niemowlak. W wielu sklepach rowerowych dostaniemy taki sprzęt.

Jak wykorzystywać przyczepki do rowerów?

przyczepka do roweru thuleJeżeli chcemy wozić ze sobą na rowerze dziecko, to musimy się zaopatrzyć w odpowiednią przyczepkę. Możemy ją kupić w sklepie rowerowym, w internecie, albo wypożyczyć. Na rynku znajdziemy kilka firm zajmujących się produkcją takiego sprzętu i oferują one modele do przewożenia jednego, albo dwójki dzieci. Posiadają one niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa i można nimi jeździć po każdej nawierzchni. Przyczepka do roweru Thule jest jedną z najczęściej wybieranych, ponieważ jest bardzo starannie wykonana, posiada mocne hamulce i dobre amortyzatory. Taką przyczepką możemy jechać na przejażdżkę z dzieckiem po parku, iść pobiegać, lub wybrać się na spacer. Przednie obrotowe koło posiada funkcję demontażu i zamiany na dyszel rowerowy, którym przyczepka jest połączona z rowerem w trakcie jazdy. Za siedziskiem znajduje się poręcz do prowadzenia przyczepki, którą możemy sobie ustawić na dogodnej wysokości. W środku znajduje się siedzisko z funkcją regulacji oparcia, dzięki czemu maluch może się przespać podczas podróży. Dzieci jadące w środku są przypięte pięciostopniowymi pasami bezpieczeństwa, które chronią maluchy przed wypadnięciem i niekontrolowanym przemieszczaniem się po przyczepce w trakcie jazdy. Wejście do przyczepki jest zapinane na zamek, które w razie konieczności możemy osłonić dołączoną moskitierą. Prowadzenie takiej przyczepki, która pełni rolę wózka spacerowego i do biegania, jest samą przyjemnością.

Przyczepki Thule są dużo lżejsze niż klasyczne wózki dziecięce. To dzięki zastosowaniu lekkiej, aluminiowej konstrukcji, oraz skupieniu się tylko na najpotrzebniejszym wyposażeniu. Cena nowych przyczepek w sklepach rowerowych, to koszt około tysiąca – półtora tysiąca złotych, w zależności od wybranego modelu. W sklepach internetowych dostaniemy je nieco taniej i znajdziemy też ich większy wybór. Alternatywą dla nowej przyczepki, może być zakup używanej.

Scroll to Top