Profesjonalna obsługa księgowa

Obecnie w Polsce działa nawet kilkaset tysięcy biur rachunkowych, które w ciągu miesiąca są w stanie rozliczyć od kilkudziesięciu do nawet kilkuset firm. Osiągnięcie takiego wyniku jest możliwe dzięki zatrudnieniu przynajmniej kilku głównych księgowych oraz ich zastępców. Ze statystyk wynika, że nawet sześćdziesiąt pięć procent klientów biur stanowią jednoosobowe działalności, dla których ich usługi są wyjątkowo atrakcyjne.

Na czym polega prowadzenie księgowości?

obsługa księgowa w gdańskuNiewielu przedsiębiorców dobrze się zna na rachunkowości, gdyż jest ona dość zawiła i niezrozumiała dla przeciętnych ludzi. Osoby pracujące w księgowości przeważnie posiadają kierunkowe wykształcenie wyższe i mają za sobą wiele lat doświadczenie, które sprawiają, że nie ma dla nich tajemnic w tej branży. Wiele firm z Trójmiasta woli powierzyć swoje rachunki specjalistom, niż zatrudniać własnego księgowego, ponieważ jest to znacznie tańsze rozwiązanie. Przy nowym pracowniku trzeba mu zorganizować stanowisko pracy, zakupić odpowiednie program księgowy i zapewnić wynagrodzenie adekwatne do posiadanych umiejętności. Obsługa księgowa w Gdańsku prowadzona przez liczne biura rachunkowe jest znacznie tańsza, dlatego też co trzeci przedsiębiorca korzysta z usług księgowych. Wysokość abonamentu za usługi świadczone przez biuro rachunkowe zaczyna się już od niecałych dwustu złotych za miesiąc, zatem znacznie mniej niż nawet najniższe wynagrodzenie. Oczywiście taka cena obejmuje prowadzenie księgowości jednoosobowej działalności gospodarczej, w której nie są zatrudniani pracownicy. Im większa firma, tym wyższa kwota, ale zawsze będzie ona bardziej korzystna niż zatrudnienie nowego pracownika. Usługi biur przede wszystkim polegają na prowadzeniu podatkowej książki przychodów i rozchodów oraz pełnych ksiąg rachunkowych, łącznie z kadrami.

Dla wielu przedsiębiorców argumentem decydującym o podjęciu współpracy z biurem rachunkowym była właśnie cena, która jest bardzo atrakcyjna zwłaszcza dla małych i średnich firm.Spółki i duże firmy przeważnie mają swoich własnych specjalistów, którzy są do ich dyspozycji każdego dnia. Średni miesięczny abonament za usługi księgowe wynosi od pięciuset do dziewięciuset złotych, co nie odpowiada nawet połowie najniższego wynagrodzenia.

Scroll to Top