Profesjonalne odkurzacze do hoteli

W mniejszych hotelach nie było problemu z zastosowaniem normalnych odkurzaczy domowych, i sprawdzały się tam świetnie. Jednak na obiekcie o tak dużej powierzchni jak nasz, ich użycie było niemożliwe, gdyż oznaczałoby konieczność wymiany zbiornika niemal na każdym piętrze, co było niewygodne, i spowalniało pracę nad przygotowaniem pokojów dla gości znacznie. Z tego powodu, koniecznością było zastosowanie odkurzaczy o dużej mocy.

Mocne odkurzacze dla firm sprzątających

odkurzacz profesjonalnyPokoje musiały być utrzymane w najwyższym standardzie, więc jakiekolwiek opóźnienia mogły prowadzić do utraty klientów z racji niesatysfakcjonującego poziomu porządku. Zwykłe domowe odkurzacze nie miały jednak wystarczającej mocy i często nie radziły sobie ze sprzątaniem trudno dostępnych miejsc, toteż najlepszym rozwiązaniem, jakie było dla nas dostępne było zaopatrzenie się w odkurzacz profesjonalny o dużej mocy, podobny do tych, jakich używano w warsztatach i zakładach przemysłowych. Były one o wiele lepsze od standardowych modeli z wielu powodów, aczkolwiek najważniejszym z nich była oczywiście duża moc. Odkurzacze takie miały radzić sobie z pyłem i opiłkami materiałów obrabianych w warsztatach, toteż zwykły kurz czy piach nie był zbyt dużym wyzwaniem dla tych urządzeń. Z tego samego powodu, wiele rodzajów owych odkurzaczy było fabrycznie wyposażonych w wymienne końcówki, które pozwalały na sprzątanie nawet najbardziej niedostępnych miejsc między meblami a ścianą bez większego wysiłku. Pojemność owych odkurzaczy była o wiele większa, dlatego też bez trudu można było nimi sprzątać nawet całą sekcję dla gości i nie martwić się o zapełnienie bębna. Dla większej wygody, wiele rodzajów odkurzaczy miało również bębny wodne, zapobiegające zapyleniu po otwarciu odkurzacza, a jednocześnie ułatwiające ich czyszczenie i opróżnianie.

Rozmiary samych odkurzaczy różniły się w zależności od modelu, a regulowana długość kabla pomagała w szybkim sprzątaniu bez potrzeby przełączania odkurzacza do nowego gniazdka co chwila. Z racji iż tylko jeden taki odkurzacz był wymagany do sprzątania całego hotelu, nie była to duża inwestycja, nawet biorąc pod uwagę iż takie urządzenia były odpowiednio droższe niż domowe modele, co było zrozumiałe, patrząc na ich o wiele większe możliwości.

Scroll to Top