Różne rodzaje kartonów od producenta

Pracuję w firmie, która zajmuje się produkcją lamp. Jest to bardzo dobry biznes, bo działalność ta istnieje na rynku już bardzo długi czas. Jestem osobą odpowiedzialną za zamawianie opakowań. Bardzo często pracuje w godzinach popołudniowych, bo kartony zawsze muszą być dostępne w magazynie firmy, by nie opóźnić wysyłki. Z tego też powodu kluczowe jest, bym stale współpracował z producentem kartonów.

Jak ważne jest zamawianie kartonów od producenta?

kartony od producentaZe względu na to, że produkcja lamp trwa zarówno w dzień  jak i w nocy, do moich obowiązków należy stałe nadzorowanie stanu kartonów. Posiadamy bardzo różne kartony, a wszystko zależne jest od tego, jak duże lampy mają one pomieścić. Nie zawsze mam dostęp do informacji o posiadaniu najmniejszych opakowań, dlatego też staram się, by zamówienia składane były regularnie. Zwłaszcza, że małe kartony od producenta zawsze łatwo idzie ułożyć na półkach magazynu. Najlepsze kartony muszą posiadać kilka cech. Przede wszystkim powinny być one odporne na uszkodzenia mechaniczne. Każdy chce przewozić swoje towary w stanie nienaruszonym, dlatego tak ważna jest wytrzymałość kartonów. Dostępne są ich różne wielkości,, a także różne kształty. Mało kto zdaje sobie sprawę, w jaki sposób przewozi się drogie lampy. trzeba je należycie zapakować w karton, a  także zabezpieczyć specjalna taśmą. Często stosuje się też wypełnienia środka kartonu, by towar nie przemieszczał się w czasie transportu. Ze względu na tak dużą ofertę, muszę wiedzieć dokładnie, jakie wymiary kartonów nadają się do konkretnych rodzajów lamp. Nie jest to łatwe zadanie, bo moja firma produkuje zarówno małe lampki biurowe jak i duże lampy przemysłowe. Staram się zawsze zamawiać kilka różnych typów kartonów, by mieć w razie czego szerokie pole możliwości. Nierzadko lampy pakowane są do większych kartonów. Wynika to też z tego, ze mają one delikatne części, a lepiej jest wypełnić piankami taki duży karton, niż narazić towar na potłuczenie i obicie w czasie przenoszenia z magazynu doi magazynu.

Na pewno jest to praca pełna wyzwań. Nierzadko pracuję po godzinach, by zapewnić firmie odpowiednie kartony, które będą zabezpieczać lampy. Bardzo ważne jest też to, by kartony miały odpowiedni nadruk, w którym zawiera się zarówno logo mojej firmy jak i jej hasło reklamowe. Na pewno opakowania są bardzo ważne, niezależnie od formy działalności firmy.

Scroll to Top